Home » Ostatní » Nemůžete usnout? Máme pro vás několik rad
bed 1672841736

Nemůžete usnout? Máme pro vás několik rad

Spánek je hodně důležitý, o tom není žádných pochyb. Každý člověk by se mu měl věnovat dostatečnou dobu. Právě v průběhu spánku můžete dát odpočinou své mysli a především tělu. Když se dobře vyspíte, další den začne hnedka lépe. Problém však může nastat v okamžiku, kdy nemůžete usnout. Jestliže vás takové obtíže pronásledují dlouhodobě, máme pro vás řešení.

Co si dopřávat před spaním?

Vyzkoušet můžete například horkou koupel, kterou ještě doplníte o relaxační vůně. Když se před spaním dostatečně zahřejete, určitě na vás padne únava. K popíjení si přichystejte nějaký bylinkový čaj. Do kvalitního spánku se mimo jiné promítá i zdravá strava. Před ulehnutím do postele byste to s jídlem určitě neměli přehánět.

A jaké další věci přispívají k lepšímu spánku? V jejich výčtu bychom mohli směle pokračovat. Je to například dostatek čerstvého vzduchu, domácí wellness, ale také pravidelné noční procházky. Ještě rádi se po nich zachumláte do postele a brzy usnete.

Velkou roli sehrává i kvalitní postel a hlavně matrace. Mnohdy je dobré si vytvořit před spaním určité rutiny, čímž dáte tělu najevo, že se pomalu chystáte do postele. Jde o zvyk, který však může dlouhodobě a celkem efektivně fungovat.

Čemu se naopak vyhnout?

Nějaká negativa před spaním jsme zmínili již ve výše uvedených řádcích. V jejich výčtu lze ovšem pokračovat. Na spánek má špatný vliv kupříkladu káva. Večer ji pijte určitě méně a zároveň se vyvarujte přílišnému pití tekutin před spánkem. Dvojnásob to platí u alkoholu.

Večer si raději vlezte do postele a přečtěte si nějakou dobrou knížku. Vhodná jsou i nejrůznější psychologická cvičení nebo meditace. Možností, jak dobře usnout máte více než dost. Záleží pouze na vás, kolik z nich začnete aplikovat a v jaké míře. Myslete však na to, že spánek je pro zdraví člověka zásadní a hodně důležitý, a tak ho nikdy nepodceňujte.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.