Home » Vybavení » Proč byste měli mít doma čističku vzduchu

Proč byste měli mít doma čističku vzduchu

Čističky vzduchu mají jednoznačně pozitivní dopad na lidské zdraví. Zvláště některým domácnostem se do nich vyplatí investovat. Co vše čistička vzduchu umí? Dozvíte se v tomto článku.

Čistička vzduchu je jedno z nejlepších zařízení, které si můžete do svých domovů koupit. A nejen do nich. Jsou ideální do kanceláří, hotelů, do čekáren u lékařů a do spousty dalších prostor. Zvláště alergikům, lidem s chronickými problémy a rodinám s malými dětmi se investice do nich vyplatí. Vždyť mají mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví. Čistí vzduch, a tím zlepšují kvalitu spánku, pomáhají od chronickým problémů jako jsou migrény a celkově přispívají k tomu, abychom se lépe cítili.

Co umí čistička vzduchu

V prvé řadě čistička vzduchu zachycuje polétavý prach z ovzduší. Množství prachu, které zachytí, je závislé na kvalitě filtrů, které zařízení obsahuje. Před nákupem proto dbejte na typ filtrace a nezapomeňte, že kvalitní zařízení fungují na principu několikastupňové filtrace. Kromě prachu čistička odstraňuje také další alergeny, jako jsou pyly a roztoči. Proto jsou čističky vzduchu doporučovány do domácností, ve kterých se nacházejí alergici a lidé s respiračními problémy. Nicméně také u zdravých jedinců může větší množství prachu dráždit sliznice.

Čističky vzduchu vás zbaví ale nejenom prachu, ale také ze vzduchu odstraňují bakterie a některé viry.

Díky filtrům s aktivním uhlím čistička vzduchu pohlcuje pachy, které vznikají například během vaření a poradí si také s chemikáliemi. Ty se v domácnosti vyskytují poměrně často. Typickým příkladem jsou chemikálie uvolňující se z nového nábytku, koberců a tapet.

Nesmíme zapomenout ani na domácí mazlíčky. Věděli jste, že čističky vzduchu odstraňují zvířecí chlupy? Zvláště vlastníci některých plemen s výrazným línáním, si určitě budou čističky vzduchu pochvalovat.

Některé produkty přinášejí ještě něco navíc. Příkladem jsou čističky vzduchu Ionic Care, které pracují na principu elektronového větru. Ionic Care zachycují nečistoty na elektrostatický filtr a za pomoci vestavěného ionizátoru obohacují vzduch o vzdušné vitamíny. Tedy záporné ionty, které mají pozitivní dopad na lidský organismus.

Chcete udělat něco pro vaše zdraví? Zvažte pořízení čističky vzduchu.

CVB VENTILÁTORY A KLIMATIZACE je česká firma s tradicí specializující se na prodej ventilátorů a klimatizací. Získali jsme prestižní mezinárodní ocenění důvěry obchodních partnerů AAA, zařadili jsme se tak mezi 0,2 % nejspolehlivějších firem v ČR s nejvyšší spolehlivostí a kredibilitou. Kromě ČŘ působíme úspěšně i na německém trhu.

http://www.ventilatory-shop.cz/

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.