Home » Ostatní » Zatopte si doma dřevem a získejte levné teplo
Fire

Zatopte si doma dřevem a získejte levné teplo

Teplo je základ spokojeného žití. Jenže, v dnešní době poměrně drahých komodit v podobě elektřiny a plynu se levně jen tak neohřejete. Možná právě proto se čím dál více lidí ubírá k volbě dřeva. Ano, dřevo je zárukou stále ještě ekonomicky dostupného tepla. Když máte odvod spalin z nemovitosti, můžete ho využít také.

Kotel na dřevo jako naprostý základ

Když se řekne topit dřevem, můžete si představit klasický kotel, který budete mít umístěny v kotelně. Moderní kotle na dřevo už jsou někde jinde než modely před třiceti lety. Pyšní se maximální účinností, mají minimální tepelné ztráty a mohou mít dokonce zásobníky na dřevo. Takže takový poloautomatický pomocník při vytápění celé nemovitosti.

Pokud se rozhodnete topit v kotli, neměli byste podceňovat i dostatečně vysušené dřevo. Nejenom, že si nebudete dehtovat komín a kotel, ale zároveň využijete jeho maximální potenciál při přetváření na teplo.

Elegantní vytápění dřevem

Jestliže dáváte přednost něčemu mnohem estetičtějšímu, než je kotel na tuhá paliva, vsaďte na krby a krbová kamna. Krb, to je vlastně spojení krbové vložky a originální obestavby, jejíž podobu máte plně ve svých rukách. Krbová kamna jsou volně stojícím zdrojem tepla, který se také může stát dominantou daných prostor. U kachlových kamen to platí dvojnásob. Ta navíc dokonale zapadnout i modernějších interiérů.

S krby a krbovými vložkami si budete užívat pohledu do rozpáleného ohně a zároveň budete relaxovat při praskajícím dřevu. To je idylka, které lze jenom stěží říci ne. Jak krbové vložky, tak krbová kamna mohou být navíc vybavena výměníkem. Ten lze připojit na topnou soustavu a tím pádem pohodlně vytopíte celou nemovitosti. Vedle teplovodního rozvodu tepla existuje také horkovzdušný rozvod, kde je rozváděno teplo vybudovanými průduchy. Na své si díky tomu přijde opravdu každý.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.