Home » Vybavení » Poznejte přednosti chytrých dveřních zámků
Lock

Poznejte přednosti chytrých dveřních zámků

Chytré domácnosti jsou nedílnou součástí našich každodenních životů. Pokud ji chcete dotáhnout k dokonalosti nebo si užít alespoň nějakých vymožeností moderní techniky, vsaďte na chytrý zámek. Ten je ideální volbou nejenom u bytových objektů a rodinných domů, ale také u komerčních staveb. Chytrý dveřní zámek s sebou přináší hned několik zajímavých výhod.

Jak funguje chytrý zámek?

V jednoduchosti je krása a u chytrého dveřního zámku to platí dvojnásob. Jeho odemykání je velice snadné a rychlé. V každém případě nemusíte tahat klíče z kapsy, jako tomu bylo doposud. Postačí vám chytrý telefon, čipová karta nebo otisk prstu. Výjimkou není ani PIN kód.

Takový chytrý zámek se vám může v podstatě otevřít před očima a vy se nemusíte dotknout dveří. Vše samozřejmě záleží na míře nastavení. Zvenčí tedy nemusí být vůbec klika, pouze snímací zařízení, což se odvíjí od provedení chytrého zámku.

Co dalšího přináší chytrý dveřní zámek?

U chytrých zámků jistě oceníte jednoduchou správu průchodů a těch, kdo do vaší nemovitosti mohou vstupovat. Přehledně lze evidovat jednotlivé vstupy a odchody, takže monitoring je jistě na místě. Dokonce si můžete nechat posílat oznámení o tom, že někdo prošel dveřmi. Bez sebemenšího problému si nastavíte také automatické zamykání dveří v od určité hodiny, respektive v daném časovém pásmu.

Chytrý zámek u dveří navíc ocení ti, kdo chtějí do své nemovitosti pouštět hosty nebo nocležníky. Otevírání dveří na dálku není žádnou výjimkou. Tyto moderní technologie mohou přijít vhod těm, kdo například pronajímají své nemovitosti.

S chytrými zámky se tedy pojí většinou samé klady. Mezi negativa může patřit třeba vyšší pořizovací cena oproti klasickému zámku. Někdy se také můžete setkat s nekompatibilitou v případě starších mobilních telefonů. Je zkrátka dbáno na adekvátní bezpečnost.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.