Home » Dům » Vyberte si tu správnou izolaci pro svůj dům
house 1703264015

Vyberte si tu správnou izolaci pro svůj dům

Tepelná izolace je tématem, které by neměl podceňovat naprosto nikdo. Týká se to především majitelů nemovitostí. Investice do kvalitní izolace snižuje náklady na energie, zvyšuje hodnotu nemovitosti a to nejhlavnější, utváří komfortní bydlení, o kterém sní bezpochyby každý.

Izolovat samozřejmě můžete nejrůznější části domu. Nabízí se kupříkladu izolace stropu, zateplení fasády, izolování střechy, ale také roletových boxů a ostatních prvků stavby. Jediné, co musíte je volba správného typu izolačního materiálu.

Jaké jsou druhy izolačních materiálů?

V první řadě se můžete spolehnout na polystyren, který je velice často označován zkratkou EPS. Výjimkou není ten tvrzený, jehož zkratka je XPS. Polystyrenem to samozřejmě nekončí, nýbrž začíná. Dalším typem izolačního materiálu je minerální vata, potažmo skelná vata. Někteří majitelé staveb dokonce sáhnou po konopné vlně nebo dají zelenou pěnovému sklu.

Právě pěnové izolační materiály hrají v poslední době celkem zásadní roli. Jde o speciální polyuretanovou pěnu, která je zafoukána i do těch nejmenších skulin. Díky její dlouhé životnosti se můžete těšit z dlouhodobě přínosné izolace stavby. Volba izolačního materiálu pochopitelně závisí na tom, jakou část nemovitosti budete izolovat.

Nepodceňujte důležité technické parametry

Při volbě izolačního materiálu vám hodně napoví především vlastnosti konkrétního řešení. Hodně důležitým údajem je například součinitel prostupu tepla, který je velice často udávání jako hodnota U. Dále je to součinitel tepelné vodivosti a samotná tepelná vodivost a tepelná odolnost.

Zapomínat byste neměli ani na zvukové vlastnosti izolace. Pokud to v konkrétní části nemovitosti vyžadujete, stěžejní pro vás bude také zvuková izolace. Nakonec je tu je bezpečnost, takže neopomínejte ani na protipožární ochranu. Pokud si s výběrem nevíte rady, obraťte se na profesionály.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.