Home » Ostatní » Jak fungují nástrahy na hlodavce a jak je používat
Monitorovací past na štěnice Bed Bug Alert

Jak fungují nástrahy na hlodavce a jak je používat

Drobní hlodavci jako jsou myši, potkani nebo krysy se v domácnosti velmi rychle zabydlí. K jejich vyhubení je nejlepší využít deratizačních nástrah, které obsahují velmi účinné jedy zakamuflované do podoby lákavé potravy.

Jak funguje jed na myši a potkany

Nástrahy mohou mít více podob. Nejčastěji se můžeme setkat s otráveným zrním, peletkami, měkkými polštářky a sáčky nebo parafínovými bloky. Každá z nástrah obsahuje pro hlodavce chutnou a voňavou složku, které neodolají. Po jejich požití hlodavci uhynou na vnitřní krvácení. Jed na myši a potkany ovšem obsahuje také hořké ochucovadlo, které omezuje náhodné požití nástrahy domácím mazlíčkem nebo malým dítětem. Hlodavcům tato látka ale nevadí a neodpuzuje je.

Monitorovací past na štěnice Bed Bug Alert

Co dělat, když jed na krysy hlodavci odmítají

V případě potkanů je třeba brát v potaz i to, že jde o poměrně inteligentní zvířata. Trpí strachem z nových věcí, takže jakmile zbystří, že se v jejich okolí nachází něco neznámého, jsou nedůvěřiví a snaží se tomu vyhýbat obloukem. Po čase pak vyšlou objekt prozkoumat tím nejslabším v jejich hierarchii. Vyzrajte na ně a podávejte potkanům nejprve neotrávené jídlo. Když si ho zvyknou z mističky nebo deratizační staničky odebírat, přidejte i jed na krysy.

Jed na krysy s deratizační staničkou

Nástrahy pro hlodavce je možné podávat na deratizačních mističkách nebo přímo v deratizačních staničkách. Jed na krysy podávaný ve staničkách je to nejlepší, co můžete zvolit. Staničky zcela zabrání, aby hlodavci nástrahy roznesli po podlaze, a také zabraňují přístupu k nástraze dětem nebo domácím mazlíčkům. Každou položenou nástrahu je nutné také kontrolovat a čekat, až začnou zvířata otrávenou potravu odebírat. Vždy nástrahy doplňujte, dokud ji hlodavci nepřestanou zcela odebírat.

Hlodavců ve své domácnosti už se nebudete muset nikdy obávat.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.