Home » Dům » Výhody a nevýhody mobilních domů
caravan 1683716043

Výhody a nevýhody mobilních domů

Mobilheim, to je označení, se kterým se v dnešní době setkal pravděpodobně každý. Jedná se o výraz prezentující mobilní dům. Tedy domek na kolečkách přirovnatelný k většímu obytnému vozu nebo chcete-li karavanu. Mobilní domů nabízí dostatek prostoru a je vybaven nápravou, takže ho lze za určitých okolností převést z míst na místo. Jestliže o něčem takovém uvažujete v rámci sezónního nebo celoročního bydlení, máme pro vás důležité informace. Nastíníme vám klady a zápor mobilheimů.

Výhody mobilních domů

Tou asi nejpozitivnější věcí je bezpochyby cena. Pokud toužíte po vlastním obydlí, nedá se mobilheim srovnat asi s žádným typem nemovitosti. Tento objekt vás podstatně levněji nežli bytová jednotka, rodinný dům či dřevostavba. Zdržovat se nemusíte ani s žádnou výstavbou. Zakoupit totiž můžete hotový mobilní dům. A pokud byste si ho nechali dělat na míru, stavba je otázkou velice krátkého času.

Dále lze vypíchnout použité stavební materiály přispívající k ekologické náročnosti. Mobilheim je určitě šetrnější k životnímu prostředí než cokoliv jiného. Mobilní domy jsou do značné míry modulárními objekty, to znamená, že zapomínat bychom neměli ani na patřičnou variabilitu. Nakonec právě označení „mobilní“ lze vnímat jako jeden z dalších kladů. Svůj dům můžete za nějaký čas celkem pohodlně převézt na jiné místo.

Nevýhody mobilních domů

Každé pro má ale samozřejmě své proti, o tom není žádných pochyb. Stejně tak jsou na tom mobilheimy. Připravit se musíte na to, že mobilní dům vlivem omezenějších rozměrů nepředstavuje plnohodnotný rodinný domek. Samotný převoz na jiné místo sice je možný, někdy to však může být vzhledem k velikosti mobilheimu celkem omezující, náročné a nákladné. Nakonec je třeba zmínit, že mobilní dům není klasickým domem. Čerpat na něj tedy nemůžete běžnou hypotéku, ale budete si muset pomoci spotřebitelským úvěrem.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.