Home » Financování » Jak na dotační program Nová zelená úsporám?
dotacni program

Jak na dotační program Nová zelená úsporám?

Stát i v letošním roce podporuje úsporná řešení pro stávající i nové stavby. Rodinné i bytové domy si tak mohou při stavbě nebo rekonstrukci přijít na slušné dotace. Podporuje se využívání obnovitelných zdrojů energie, ale také úspora energie. Jak na to?

Svépomocí, nebo s firmou

Dotace na zateplení si můžete zajistit zcela sami. Je k tomu ale nutné absolvovat několik povinných bodů, bez nichž byste o dotaci přišli. Proto si dnes lidé nechávají dotace vyplácet za pomocí firmy. Ať již se jedná o dotace na novostavbu, nebo o další prvky státního programu, specializované firmy se zaměřují na to, abyste dosáhli na nejvyšší možnou míru dotace.

Je potřeba mít identitu občana

Jako první je třeba si zajistit identitu občana. Právě tento dokument je jednou z podmínek, abyste mohli o dotaci vůbec žádat. Identitu občana si můžete zařídit na pobočce Czech POINT, nebo také pomocí bankovní identity. Není to nic složitého a zvládne to naprosto každý. Stačí jen vyplnit formulář a doložit osobní doklady.

Najít si projektanta a energetického specialistu

Abyste měli jistotu, že dotaci skutečně dostanete, je potřeba splnit doložení odborného posudku oprávněnou osobou. Tento posudek má vždy dvě části. Jedná se o energetické hodnocení budovy a o projektovou dokumentaci. V případě novostavby nebo zateplení budovy se vám tento posudek stane vstupenkou do dotačního programu. Seznamy autorizovaných osob naleznete na internetových stránkách ČKAIT a ČKA. Seznam energetických specialistů je přístupný na stránkách Ministerstva průmyslu a obchodu.

Dokumenty, které potřebujete pro podání žádosti

Abyste mohli podat žádost o udělení dotace, budete potřebovat odborný posudek a také seznam požadovaných dokumentů k dané dotaci – všechny je potřeba řádně doložit. Nic vám nesmí uniknout. Někdy je nutné mít také Průkaz energetické náročnosti budovy, který je často označován jako PENB. Někdy je nutné mít také číslo energetického specialisty.

Dotační program je štědrý. Je však nutné doložit všechny potřebné dokumenty.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.