Home » Ostatní » Co jsou to dřevostavby?
window 691893 1280

Co jsou to dřevostavby?

Při pořizování vlastního bydlení často narážíme na základní otázky ohledně konstrukčního materiálu. Víte, co je vlastně dřevostavba? Proč se jedná o oblíbený způsob bydlení a jaké s sebou nese výhody?

Co je dřevostavba

Také přemýšlíte nad tím, jaké nízkoenergetické domy jsou v současné době nejoblíbenější a nejkvalitnější? V tom případě byste se měli informovat o možnostech, jak si nechat postavit dřevostavbu. Tato budova může stát již několik týdnů po vyřízení projektu, a vy tak máte své vlastní hnízdečko skutečně během krátké chvíle. Co ale vlastně je dřevostavba? Podle základní definice se jedná o objekt, který má základní nosnou konstrukci ze dřeva nebo z materiálů, které jsou založeny na bázi dřeva.

Dlouhá životnost

Ruku v ruce s tímto sdělením je třeba uvést na pravou míru také otázku životnosti dané stavby. Zatím platí ve společnosti mylné názory o tom, že stavby ze dřeva vydrží méně oproti zděným. Při jakékoliv návštěvě historických vesniček a muzeí v přírodě se ale můžete přesvědčit o pravém opaku. Dřevěné stavby jsou zde již pro mnoho generací, stejně jako zděné.

Na první pohled k nerozeznání

Přejete si dřevěnou roubenku, kde půjde na první pohled poznat, z čeho je dům vytvořen? Nebo dáváte přednost klasické fasádě, na které bude vámi zvolená barva? Měli byste rozhodně vědět, že dřevostavby jsou v mnoha případech na první pohled nerozeznatelné od klasických zděných domů. Na pečlivě sestavenou dřevostavbu se dále nanáší kvalitní omítka, takže byste nepoznali, z jakého materiálu je budova zhotovena.

Rychlost stavby

Jednou z největších předností dřevostavby je rychlost jejího sestavení. V případě některých typů domů se může jednat o pouhé jednotky dnů. Opravdu tak stačí pouze pár dnů příjemného počasí bez deště a váš dům může stát. Odpadají veškeré povinnosti zděných domů – nic nemusí vymrzat, nic si nebude dlouho sedat.

Dřevostavby jsou stále oblíbenější variantou vlastního bydlení.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.