Home » Ostatní » Dokonalost dřevěné podlahy

Dokonalost dřevěné podlahy

Kvalitní, krásná a především dokonale vytvářející komfort v našem domě nebo bytě, taková je dřevěná podlaha. Taková podlaha je pro mnohé komfortním a praktickým řešením, které majitele ušetří z mnoha problémů, a to včetně zdraví, pokud se rozhodne pro tento ekologicky šetrný materiál. Dřevěné podlahy totiž opět zažívají své znovuzrození a tak jsou dnes pokládány v mnoha domácnostech, chalupách i v jiných objektech. Navíc stále nové technologie a inovace v této oblasti jsou předpokladem pro dokonalost a kvalitu.

Výhody dřevěné podlahy

Pokud se stále ještě rozhodujete, jaký materiál zvolit pro pokládku podlahy vašeho domu nebo vaší chalupy, můžeme si v krátkosti připomenout, jaké výhody v tomto směru má dřevěná podlaha. Tak především je to přírodní ekologický materiál, který byl používán již od pradávna i jako stavební materiál pro příbytky lidí. Postupem času se dřevěné podlahy stávaly ozdobou dnes již historických památek, ale jejich obliba stále stoupá. Dalo by se říci, že dřevěná podlaha se zřejmě nikdy neomrzí, ba naopak. Jejich kvalita samozřejmě záleží také na odborně provedené práci, ale k tomu je zapotřebí nějaká ta zkušenost a hlavně šikovné ruce. Dřevo má vynikající tepelně izolační vlastnosti a je vhodné pro jedince trpícími alergiemi. Má také dokonalou a nezaměnitelnou strukturu, podlaha z masivního dřeva pak je také o něco dražší, než její sestřenice z laminátu.

Pokládka dřevěné podlahy

V podstatě máme jen dvě možnosti, jak si takovou podlahu pořídit. Můžeme si vše zrealizovat sami nebo si na pomoc pozveme odbornou firmu, která má v této oblasti mnoho cenných zkušeností. Profesionálové jistě ví, jak svou práci dělat zodpovědně a především kvalitně. Je třeba mít na paměti několik zásad, které jsou pro pokládku nejen dřevěné podlahy velmi důležité. Jde zejména o dokonale čistý a rovný podkladový povrch. Na pomoc si můžeme vzít vodováhu, podle které podklad můžeme vyrovnat.

Ovšem pokládkou dřevěné podlahu celá realizace končit nemusí. Pokud chceme mít místo dřeva na podlaze jiný materiál, můžeme na něj položit třeba koberec, laminát, linoleum a jiné druhy podlahových krytin. Vřele ale můžeme doporučit, že pokud máte doma dřevěnou podlahu ať už starou nebo ji teprve hodláte položit, věřte, že máte to nejlepší, co na podlaze můžete mít. Dokonalost, pevnost a kvalita tohoto přírodního materiálu se totiž nedá s ničím srovnat.

 Způsoby pokládky dřevěné podlahy

Pokládka podlahy celoplošným lepením je jednou z možných variant. Moderní inovace v oblasti lepidel tomu dost nahrává, protože jde o jednodušší a modernější způsob pokládky. Ale ani klasický způsob pokládky tradičních prken, které jsou k sobě dokonale přiklepnuty a spojeny hřebíky, není zastaralý a nemoderní. Je to sice trochu pracnější, ale pořád jde o tradiční způsob pokládky. Jako třetí způsob se jeví plovoucí pokládka podlahy, kdy jsou prkna k sobě spojena pomocí spony na spodní straně, takže je podlaha doslova jako na vodě. Všechny možné způsoby pokládky jsou osvědčené a kvalitní. Záleží tedy na pracovnících firmy nebo na našem rozhodnutí, co si pod takovou prací vlastně představujeme.

Především kvalitní materiál dělá podlahu

Ano. Pokud chceme mít doma kvalitní podlahu, která by nám měla vydržet i několik let, měli neměli bychom šetřit. Přece jenom je podlaha tou nejzatíženější částí domu a tak si na kvalitě jistě dáme záležet. V podstatě je dnes jedno, z jakého dřeva by měla podlaha být. nejpoužívanější ovšem jsou klasické jehličnaté stromy, jako je smrk, borovice nebo modřín, ale k luxusnějším variantám můžeme řadit i cedrové dřevo a setkáváme se i s osikovým. Navíc mají dřevěné podlahy ještě jednu velkou výhodu, mohou se totiž natírat nejen lazurou nebo lakem, ale i barvou v jakémkoliv odstínu a dokonce se po letech nemusí hned měnit, ale bohatě postačí ji zrenovovat.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.