Home » Ostatní » Jak postupovat při výběru střešní krytiny?

Jak postupovat při výběru střešní krytiny?

Střešní krytina je něco, bez čeho se žádný dům neobejde. Nejen že tvoří fyzickou překážku před zimou, deštěm, sněhem a jinými přírodními vlivy, je také důležitou součástí vzhledu celého domu. Do střechy, která vydrží dlouhé roky v perfektním stavu, se vyplatí investovat. Otázkou, kterou si možná kladete, je jakou střechu zvolit a jak při jejím výběru postupovat. Nechte si poradit.

1) Zvolte materiál

V první řadě je nutné vyřešit materiál, ze kterého bude střecha primárně vyrobena. Existují různé druhy, vaše střešní tašky mohou být z betonu či keramické hlíny, vybrat si můžete také plastové krytiny či střechy s přírodních materiálů. Další variantu nabízejí plechové střešní krytiny. Jejich přednosti spočívají v dlouhé životnosti, spolehnout se můžete minimálně na 50 let jejich spolehlivých služeb, a schopnosti odolávat rozmarům počasí. Ať už prší, sněží, padají kroupy či je naopak veliké teplo, plechová střecha dokáže odolat.

EVERTILE_EVERTILE_0005

2) Rozhodněte o designu střešní krytiny

Druhý aspekt při výběru střešní krytiny představuje její vzhled. Pro někoho jde možná o důležitější faktor než materiál. Design střechy totiž dokáže výrazně změnit vzezření celého domu, a to jak k lepšímu, tak k horšímu. Lehké střešní krytiny z plechu patří v tomto ohledu mezi nejvariabilnější. Vzhledem k faktu, že plech je tvárným materiálem, přizpůsobení tvaru střechy okolní zástavbě či vlastním designovým představám nečiní žádný problém. Zároveň však, v duchu hesla: v jednoduchosti je síla, poskytuje plech tradiční vzhled, oplývající elegancí a dojmem pevnosti.

3) Nezapomeňte na doplňky a další součásti střechy

Konstrukce střech se však nezakládá pouze na střešních krytinách. Svoji důležitou roli hrají také jiné součásti, jako jsou krovy, izolační vrstvy či finální povrchová úprava. I na tyto aspekty si musíte při vybírání střechy dát pozor a zahrnout je do svých úvah a rozhodovacích procesů.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.