Home » Ostatní » Kde se vzala komoda a proč byste si měli také jednu pořídit?
176937 19122467121

Kde se vzala komoda a proč byste si měli také jednu pořídit?

Tento populární kus nábytku, bez něhož si dnes již nedokážeme představit moderní ložnici, má svůj původ ve skříni na věno vybavené v bočních stěnách zásuvkami. Vzhledem k tomu, že bylo toto řešení praktické, přetrvalo do současnosti a postupem času se z něho vyvinula komoda v mnoha variantách a provedení, například se zásuvkami, s policemi a dvířky, s otevřenými policemi či dokonce se skleněnými dvířky.

Komoda jako nedílná součást moderní ložnice

Když vybíráme novou ložnici a přemýšlíme o jejím uspořádání, klademe důraz na správný výběr postele, skříně, nočních stolků, ale i komody, která již k ložnici neodmyslitelně patří díky své schopnosti pomoci nám udržet pořádek a zajistit pohodlí. Komoda do ložnice musí především zajistit prostor pro uložení spodního prádla a drobných doplňků, které nechcete skladovat ve skříni, ale také musí být vkusným dekoračním prvkem každé ložnice.

176937 19122467121

Co velí trendy?

Nejen v oblasti ložnic, ale i celkového vybavení bytu slaví návrat světlé odstíny, které opticky zvětšují interiér a působí svěže a mladistvě. Rozhodně nesáhnete vedle s výběrem komody do ložnice, ale i celé ložnice ve skandinávském stylu, který v sobě snoubí krásu dřeva a čistotu bílé barvy. Vzhledem k tomu, že ale bílá barva působí na první pohled poněkud sterilně, je dobré ji doplnit o designové prvky v odstínech světlého dřeva, které ji vhodně doplní a podpoří její zklidňující schopnosti. Na bílou komodu rozhodně patří pokojová rostlina ideálně s výraznými listy a vedle nešlápnete ani se zajímavou grafikou, kterou místo zavěšení na zeď postavíte na komodu. Vhodným doplňkem moderní ložnice bude podlahová krytina ve svěžím duchu. Vinylová podlaha splňuje beze zbytku náročné požadavky kladené na podlahu v ložnici.

Kam s komodou kromě ložnice?

Přestože má komoda své nedílné místo v každé ložnici, hodí se tento kus nábytku ve specifickém provedení také do jiných bytových prostor. Komodu můžete umístit například do obývacího pokoje na ukládání různých drobností od dokumentů po knihy, společenské hry, ale i hračky, oblečení či sbírku oblíbených CD. Klasická komoda v upraveném provedení pro ukládání bot se hodí také do předsíně a máte-li málo prostoru, využít jej můžete do posledního koutku díky rohové komodě. V menším provedení lze vyplnit prázdný roh i pouhým boxem či regálem a hůře dostupné prostory využít opravdu dokonale.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.