Home » Ostatní » Levné stěhování Praha zvládnete i několikrát za život

Levné stěhování Praha zvládnete i několikrát za život

Někdo začne svou životní pouť narozením v konkrétní zemi, konkrétním městě, v konkrétním domě a prožije tam celý svůj život. Jiný je schopen či nucen stěhovat se během deseti let třeba šestkrát. Takový je prostě život. Existuje však pár cenných rad, kterých je dobré se při každém stěhování držet. Člověk si tak ušetří spoustu námahy, nervů a často i peněz. Je důležité například vědět, do jakých krabic balit, kde je sehnat a jaký postup dodržet. A je úplně jedno, zda se jedná o běžné stěhování, nebo třeba „pouhé“ vyklízení bytů Praha.

Kdy a do čeho balit

Abyste se nezbláznili, začněte balit alespoň dva týdny před termínem vystěhování (samozřejmě v případě, že své obydlí nemusíte opustit urgentně). Začněte věcmi, které denně nepotřebujete (knihy, hračky, nedůležité dokumenty …).

Pokud nemáte k dispozici přepravky nebo pokud jste nezvolili stěhování na klíč, což stěhování Praha nabízí, nejlepší jsou banánové krabice. Jsou pevné, mají víko a výřezy na uchopení. Nesnažte se používat jiné krabice, budete toho litovat. Spolehnout se můžete i na velké sáčky – jako výhodné se jeví 120 litrové se šňůrkou na stažení.

Banánové krabice si můžete zamluvit nejlépe v supermarketu nebo v hypermarketu. Stačí požádat, aby je nějakou dobu nelikvidovali.

krabice

Postup balení

Sežeňte si malé bílé samolepicí štítky a barevné pera. Na štítek si nejprve zaznačte pokoj, ze které balíte (pro každý pokoj si můžete vybrat barvu, je to přehlednější), a poměrně podrobně zaznamenejte, co se nachází v krabici.

Příklad: KUCHYNĚ – příbory, vařečky, velká váza, nože (nebo 1. a 2. šuplík shora). Štítek lepte vždy na 1 boční stranu krabice pod úchytkou, aby se nezamazal nebo nestrnul. Krabice skládejte tak, aby bylo štítek vidět. (V případě potřeby tak můžete hledanou, už zabalenou věc ještě vybalit.)

Do sáčků je nejlepší balit textilie – oblečení, ručníky, utěrky, ubrusy, polštáře, přikrývky, deky … A nyní nábytek.

Nebo víte co? Spolehněte se raději na firmu ASV stěhování  a využijte levné stěhování Praha (jak po Praze, tak i po celé republice). A klidně na klíč.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.