Home » Ostatní » Modulární stavby – řešení pro okamžité bydlení 
phoca thumb l 021

Modulární stavby – řešení pro okamžité bydlení 

Takzvané modulární stavby jsou čím dál více oblíbené pro své skvělé vlastnosti. Mezi ně patří především malá investice a možnost využití pro jakýkoliv účel.

Modulární stavby – řešení nejen pro okamžité bydlení

Jednou z možností, jak vyřešit bytovou otázku, jsou modulární stavby. Toto řešení vítají obce nejen po nějaké přírodní katastrofě, ale také jako ideální možnost například pro vybudování šaten u plováren nebo hřišť.

  • Modulární stavby najdeme po celé Evropě.
  • Můžeme se s nimi setkat například v sousedním Německu, v Belgii, ve Švýcarsku, Litvě a dalších zemích.
  • Své využití nacházejí dokonce i v chladných zemích, kterými jsou Skandinávie nebo Island.

Tyto stavby jsou velice oblíbené především pro svou variabilitu a alternativní řešení stavebních projektů. Obytné kontejnery, jak se těmto stavbám také říká, umožňují rychlost výstavby především v situacích, kdy je nutné vyřešit bytovou otázku téměř okamžitě.

  • Vítané jsou také pro obce, které nemají příliš vysoké finanční rezervy a potřebují postavit například školku, školní jídelnu, nebo ubytovnu pro sociálně slabé spoluobčany.

phoca thumb l 021

Střecha nad hlavou pro každou situaci

Modulární stavby se staly plnohodnotnou alternativou pro každou stavbu. Což znamená výstavbu bytů, sociálních zázemí a celé řady dalších možností. Díky tomu, že lze jednotlivé díly mezi sebou kombinovat jako stavebnici, je možné vystavět budovu jakéhokoliv rozměru. Výroba kontejnerů je nabízena i pro možnost krátkodobého vyřešení ubytování pracovníků na stavbách. Je to řešení, které uspoří mnoho finančních prostředků nejen samotné firmě, ale i jejím zaměstnancům. Odpadá složité a zdlouhavé dojíždění.

  • Modulární stavby mohou být vybaveny prakticky stejně, jako každá jiná obytná budova.
  • Nechybí tu tedy ani sociální zázemí.

Po ukončení práce se jednoduše vše opět rozebere a podle potřeby přemístí na další „štaci“. Obytné kontejnery se také stále více využívají jako turistické ubytovny. Obec tak může jednoduchým způsobem a s minimální investicí získat finanční prostředky do obecní pokladny.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.