Home » Ostatní » O přírodní matrace je velký zájem. Co je jejich hlavní výhodou?
pohoda

O přírodní matrace je velký zájem. Co je jejich hlavní výhodou?

Patříte mezi jedince, kteří mají problém se spaním? Trápí vás takzvaná insomnie čili nespavost? Možná je na vině matrace, na které spíte. Málokdo si uvědomuje, že má matrace tak velký vliv na náš spánek. Spánek je pro člověka velice důležitý, během něj si člověk odpočine, uvolní se, ztratí se veškeré napětí a stres z těla. Je velice důležité spát tak, jak bychom měli. Nedostatek spánku může mít posléze negativní vliv na naše zdraví, a tak si vyberte matraci, na které se vám bude usínat opravdu skvěle.

Při vstupu do obchodů s matracemi však zjistíte, že vybrat si ideální matraci, to nebude zrovna nic snadného. Dnes totiž existuje obrovské množství matrací, z něhož si můžete vybrat jednu jedinou. K jistým favoritům patří latexové matrace nebo zdravotní matrace, v poslední době jsou však oblíbené přírodní matrace, což jsou matrace z přírodních materiálů.

pohoda

Přírodní matrace jako nejvhodnější matrace pro člověka

Mnozí odborníci označují přírodní matrace za nejvhodnější matrace pro člověka jako takového. Podle odborníků jsou přírodní matrace člověku nejpřirozenější, jsou totiž vyrobeny z materiálů, které jsou mezi lidmi desítky, ne-li stovky let.

I když by to člověk neřekl, přírodní matrace jsou poměrně tuhé. Tuhost zajišťují pevnější materiály, které se v matracích ukrývají, což je nejčastěji kokosové nebo bambusové vlákno. Měkkost na druhou stranu zajišťuje obsažená bavlna nebo len.

Přírodní matrace o několika vrstvách

Málokdo ví, že přírodní matrace obsahují rovnou několik vrstev. Nejčastěji je takových vrstev pět. I když jsou o něco těžší než syntetické matrace, mají delší výdrž. Je možné je častěji otáčet, což zabraňuje proležení, jež by mělo negativní vliv na kvalitu spánku. Podle odborníků mohou matrace z přírodních materiálů vydržet klidně i dvacet a více let.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.