Home » Ostatní » Oprava betonové podlahy

Oprava betonové podlahy

Betonová podlaha je většinou součástí průmyslových objektů nebo různých hal. Po několika letech a vlivem používání je i tento druh podlahy potřeba zrenovovat. Jak udělat vše tak, abychom měli co nejmenší práci, ale i co nejmenší náklady, se můžeme dozvědět v tomto článku.

Lze opravit betonovou podlahu svépomocí?

Samozřejmě, že všechno jde, když se chce. Ale v tomto případě musíme konstatovat, že tohle není jednoduchá záležitost. Různé trhliny, praskliny, výplně a podobně, bývají velmi neodborně ošetřeny a vznikají tak spíše další problémy. Při zahájení opravy betonové podlahy si musíme také uvědomit, že beton i přes svou dobře zavedenou strukturální pevnost nadále vykazuje své fyzikálně-chemické ukazatele během svého používání. Beton může i nadále získávat sílu, změnit strukturu, trochu oslabovat – a to pokračuje, dokud se nestabilizuje. Naše neodborné zkušenosti by mohly spíše napáchat více škody jak užitku. Dokonce i při správném dodržování všech technologických postupů se mohou objevit praskliny, také je důležité před poškozením zjistit přesnou příčinu vzniku poškození.

Pokud zjistíme, že původní beton je nekvalitní a doslova se drolí, je určitě vhodným řešením udělat podlahu novou. Vhodným doporučením je starou podlahu odstranit a to celoplošně.

anb20c / Pixabay

Oprava s profesionály

Pokud jsme se rozhodli pro pomoc profesionální firmy, máme v tomhle směru o starost méně. Firmy mají mnohaleté zkušenosti s opravami a renovacemi nejen betonových podlah, ale disponují také kvalitní a profesionální mechanikou, kterou potřebují ke své práci. Betonové podlahy jsou především v halách a průmyslových objektech a jsou tedy i opravdu veliké, takže jedny ruce by nám určitě nestačily. Ovšem postupně se dostávají i do našich domácností jako pevný základ. Oprava betonové podlahy lze pomocí lehkého betonu, hodí se zejména pro novostavby a drobné opravy.

Betonové podlahy se vyznačují vysokou pevností spolehlivostí a trvanlivostí, ale nic netrvá věčně. Vzhledem k výskytu různých závad je vyžadována oprava betonových podlah. K tomu nám své poznatky a postřehy mohou říci právě profesionální pracovníci odborných firem. Technik takové firmy nám zjistí míru poškození a navrhne i její následnou úpravu a optimální řešení.

anaterate / Pixabay

Výhody betonových podlah

Samozřejmě, že i betonová podlaha má své výhody. Mezi ty hlavní patří zejména její odolnost proti požáru, mrazu a naši domácí mazlíčci nezanechají ani čárku. Pro průmyslové a výrobní haly jsou betonové haly velmi vhodným řešením už z hlediska její snadné údržby. Navíc podlahu můžeme pokrýt další vrstvou krytiny a to třeba kobercem, laminátem, dlažbou,….prakticky čímkoliv.  Vhodná je také pro jedince trpící alergiemi.

Vyrovnání podkladu a penetrace

Pro vyrovnání podkladu je nutná spolupráce s vodováhou. Jen tak docílíme rovného podkladu pro případnou další krytinu a nezapomenout bychom měli také na to, že betonové podlahy je dobré natřít penetračním nátěrem. Těch je celá řada, dalo by se o nich dokonce napsat i nějaká menší kniha, ale s výběrem takového penetračního nátěru nám i tady jistě pomůže profesionální odborná firma. Aplikovat tyto nátěry je možné pomocí válečku, ale zejména u menších ploch a u okrajů je možné použít i štětku.

A jak už bylo řečeno na začátku, betonová podlaha je sice velmi odolná, ale i ona stárne a občas je potřeba nějaká ta oprava. Nepodceňujme tedy malé prasklinky nebo trhlinky a zavolejme si na pomoc odborníka.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.