Home » Zahrada » Spolehlivá ochrana bazénu nebo pergoly v podobě pevné plachty
plachty 2

Spolehlivá ochrana bazénu nebo pergoly v podobě pevné plachty

Stále více majitelů domů, pokud to velikost pozemku umožňuje, se rozhoduje postavit si vlastní bazén. Domácí bazén by však měl být řádně zajištěn profesionální zastřešením, které ochrání vodu před znečištěním a navíc umožní bazén používat i za méně příznivého počasí. Zastřešení bazénů přináší vyšší teploty vody, a díky speciálním plachtám lze chránit bazén i v zimním období. Stejně tak tomu je i zahradních altánků a pergol. I tady se najde vždy řešení.

Spolehlivá ochrana vodní hladiny

Bazénové plachty představují velmi levnou, ale za to účinnou ochranu vody v zahradním bazénu. Co se týká jejich výhod, lze říci, že určitě stojí za to, nad nimi alespoň trochu uvažovat. Jde především o spolehlivé krytí vodní hladiny před nečistotami z okolí, před nepříznivými klimatickými podmínkami, ale také před nechtěným pádem do vody. Zmínit se ale také musí i to, že pokud si majitel zahradního bazénu pořídí takovou plachtu, může ušetřit i potřebnou bazénovou chemii nebo si může tak trochu vodu v bazénu i ohřát. Určitě je třeba také zmínit i to, že jsou tyto bazénové plachty daleko levnější variantou, než třeba pojezdové pevné zakrytování.

A jaké bazénové plachty lze na trhu objevit?

Taková plachta na bazén ovšem neplní jen ochrannou funkci. Zahradní bazén je potřeba zazimovat a tak si člověk může pořídit i zimní plachtu, která je z pevného a velmi odolného materiálu. Tady je potřeba mít na paměti, že tyto plachty musejí dobře odolávat nízkým mrazivým teplotám a tíze sněhové nadílky. Dále si majitel zahradního bazénu může pořídit i solární plachtu, která je velmi vhodná pro ty, kdo chtějí mít teplotu vody pod kontrolou. Tady je to plachta, která v podstatě funguje na principu lupy a díky slunečním paprskům, které dopadají až na dno bazénu, se voda může ohřát i o několik stupňů.

plachty 2

A co třeba údržba nebo příslušenství k plachtám

Pokud majitel bazénu ještě váhá, může mu pomoci při rozhodování například i to, že bazénové plachty jsou téměř bezúdržbové, manipulace je také jednoduchá a lze k ní zakoupit i různé komponenty a příslušenství. Jsou to například napínací gumy, kotvící kolíky nebo odtoková sítka, ale k ještě pohodlnější a jednodušší manipulaci i speciální navijáky pro návin plachty bez námahy. Na trhu existují dokonce navijáky nejen na ruční ovládání, ale lze zakoupit navijáky i na bateriový pohon.

Kvalitní a pevné zakrytování zahradní pergoly

I tady se jistě každý majitel pozastavil nad tím, jak dobře a spolehlivě zakrytovat boční strany pergoly nebo altánku. Mnozí mohou opět sáhnout hlouběji do kapsy a mohou si pořídit pevné zakrytování třeba z polykarbonátu. Palcty v tomhle směru jsou levnějším způsobem, který splní stejný úkol. Je to nejen jednodušší, ale majitel si může pořídit dokonce i barvený odstín, který většinou pomáhá zabránit slunečním paprskům proniknout dovnitř altánku.

Co když se jedná o atypický tvar altánku nebo bazénu

I v takovém případě mysleli prodejci a odborné firmy na tuto možnost. Lidé se snaží tak trochu odlišit od odstatních a tak se natají tím, že by chtěli napřílad atypický tvar bazénu. Tady může ale nastat problém, který snadno vyřeší právě bazénová plachta. Stejně tak je to i u zahradního altánku nebo pergoly. I tady lze mít spolehlivé boční krytí, i když se jedná o atypický tvar. Samozřejmě je třeba oslovit spolehlivou a profesionální firmu, která se na takové zakrytování specializuje.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.