Home » Vybavení » Detailní výběr kancelářského křesla od A až do Z
chair 1693398036

Detailní výběr kancelářského křesla od A až do Z

Sedíte celý den při práci v kanceláři? Pak byste neměli podceňovat precizní nákup tohoto kusu nábytku. Vždyť právě kvalitní kancelářské křeslo se promítá do vašeho pohodlí a psychické vyrovnanosti. Když se vám bude dobře sedět, půjde vám jistě práce pěkně od ruky. A právě proto vám přinášíme návod na to, jak vybrat vhodné kancelářské křeslo.

Začněte u konstrukce

Takovým pomyslným odrazovým můstkem při výběru kancelářského křesla je sedák. Ten by měl být vhodně tvarovaný a nabízet odpovídající sklon a nastavitelnost. Součástí takové židle je pochopitelně i opěrák. Ideální volbou je nastavitelná bederní opěrka, kterou si uzpůsobíte svým potřebám. Abyste si při práci vytvořili skutečně komfortní zázemí, neopomínejte ani na područky. Jak jinak než nastavitelné.

Takovou pomyslnou třešničkou na dortu je ještě podhlavník. Ten by vás při opření neměl nijak tlačit. Určitě se vyplatí jeho nastavitelnost. Zhotoven bývá povětšinou z líné pěny.

Ostatní důležité parametry

Spousta lidí na to při nákupu kancelářské židle zapomíná, ale hodně důležitá je také nosnost. Vždy si kupujte židli s větší nosností, než je vaše hmotnost. Projeví se to na delší životnosti takového produktu. Kapitolou samou o sobě je výrobní materiál potahu. Když zvolíte textil, určitě se domůžete příjemného materiálu na dotek. Vypíchnout lze jeho prodyšnost a hygienickou stránku věci. Mnohé modely židlí mají dostatečně větratelné materiály.

Na druhou stranu u kůže oceníte její luxusnější provedení. Jakékoli nečistoty se z ní budou snadněji odstraňovat. Mnohým však nemusí vyhovovat hlavně v létě, kdy více méně nedýchá a při kontaktu s holou kůží může lepit.

Tak neváhejte a pusťte se do výběhu ideální kancelářské židle. Pokud zvolíte ten správný model, nebudete při dlouhodobějším sezení trpět bolestmi zad, syndromem karpálního tunelu a mnohými dalšími neduhy.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.