Home » Ostatní » Nemovitostní fond DRFG má za sebou první úspěšný rok

Nemovitostní fond DRFG má za sebou první úspěšný rok

Už více než rok je na české investiční scéně nemovitostní fond společnosti DRFG Davida Rusňáka Real Estate Fund. Do fondu investiční skupina nakoupila nemovitosti v hodnotě 963 milionů korun a nyní jej otevírá široké veřejnosti.

Před rokem vznikal fond s nemovitostmi v hodnotě 210 milionů korun a během roku se rozrostl více než čtyřnásobně. Začátkem roku nakoupila skupina DRFG do fondu polikliniku ve Vyškově. Jde o nestátní zdravotnické zařízení se třiceti nájemníky, kteří z většiny vykonávají lékařské profese.

„Je to první zařízení tohoto druhu, které jsme si pořídili, a mohu říct, že nás taková lákají i do budoucna, protože ve fondu spravujeme převážně retailové nemovitosti a chceme spektrum rozšířit,“ říká Josef Eim, který zodpovídá za správu investičních fondů.

Další zakoupenou nemovitostí byl dům na náměstí Svobody 20 v Brně, který tvoří kancelářské a retailové prostory. V současnosti nemovitost využívají společnosti se silným postavením na trhu jako obchodní řetězec s oblečením New Yorker či poradenská společnost PricewaterhouseCoopers. V Kyjově, srdci moravského Slovácka, DRFG zakoupila retailový park, který poskytuje služby prostřednictvím prodejen OKAY Elektrospotřebiče, POMPO hračky, pivovaru Černá Hora a dalších.

DRFG fond se otevírá široké veřejnosti

DRFG fond byl založen v roce 2016 a byl určen pro kvalifikované investory. V tom se lišil například od fondu s dluhopisy, který investoři využívají spíše pro pravidelné vklady. Poté došlo ke změně statutu fondu a hranice minimální investice se mohla posunout níže. Následně DRFG, v čele s Davidem Rusňákem, získala od České národní banky povolení nabízet fond i retailové klientele.

„Chceme ho ještě více zpřístupnit a otevřít široké veřejnosti, proto nyní probíhá další řízení o snížení minimálního vkladu z deseti tisíc korun na mnohem nižší částku, aby do něj bylo možné ukládat peníze pravidelně,“ vysvětluje Břetislav Hrabě, ředitel DRFG Finance.

Do konce roku skupina očekává, že bude mít v tomto fondu nemovitosti v hodnotě 1,5 až 2 miliardy korun. „Na to, že koncem letošního roku budeme na trhu necelé dva roky, je to podle mého názoru velký úspěch,“ hodnotí situaci Břetislav Hrabě.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.