Home » Vybavení » Víte, jaký nábytek pořídit do interiéru?
sofa 1683715998

Víte, jaký nábytek pořídit do interiéru?

Nábytek je nedílnou součástí našich domovů. Jednou za čas ho vymění určitě každý. Pokud zrovna stojíte před rozhodnutím, jaký nový nábytek nakoupit, máme pro vás pár praktických tipů. Ty se nebudou ani tak týkat samotného provedení nábytku nebo vzhledu. Přece jenom, každý z nás má trochu odlišné požadavky a potřeby. Zaměříme se spíše na materiálové provedení. Obecně lze říci, že v případě nábytku máte na výběr z masivu, lamina a dýhy.

Objevte kouzlo masivního nábytku

Masiv je z pohledu cenových nákladů asi tou nejnáročnější záležitostí. Vybírat si můžete mezi měkkými a tvrdými dřevinami. Ve prospěch masivu hovoří určitě přírodní vzhled a působivá struktura dřeva. Masivní nábytek je sice dražší, na druhou stranu se pyšní kvalitou provedení. Pokud se o něj dobře staráte, vydrží vám spoustu dlouhých let. Dokonce i několik generací. Hodně populární jsou masivní postele a skříně.

Oproti tomu lamino je levnější záležitostí. Dekorativní papír, povrchová úprava v podobě pryskyřice a dřevotříska. Spojení, které mnohdy celkem úspěšně imituje přírodní dřeviny. Není to pochopitelně stoprocentní, pokud však nechcete utrácet příliš, je to jedna z cest. U lamina máte výběr z přemíry různobarevných dekorů. Z lamina se vyrábí v podstatě vše od skříní, postelí, přes obývací stěny až po komody a další.

A co taková dýha?

Nakonec bychom neměli opomíjet na dýhu, který je aplikována ve spojení s překližkou. Ve své podstatě jde o hodně tenký plátek dřeva nacházející se na povrchu. U dýhy se můžete poměrně často setkat s vyšosováním na sluníčku. Na druhou stranu se celkem snadno udržuje. Ve své podstatě se používá jako doplněk pro dokončení některých dřevěných či laminátových částí nábytku.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv nábytek, vždy volte variantu, která vám bude z dlouhodobého hlediska přinášet náležitou radost.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.