Home » Ostatní » Pestrý výběr svěráků do každé dílny
vaf 6l 21

Pestrý výběr svěráků do každé dílny

V žádné malé dílničce nebo i větší pracovní hale, by neměl chybět správný svěrák. Je to velký pomocník a zvládne držet materiál pěkně pod kontrolou.

Vybíráme správný svěrák

Snad každý výrobce, který pracuje se stolní, sloupovou vrtačkou nebo frézkou na obrábění kovů a podobně, tak potřebuje ke své práci svěrák. Díky němu totiž může upínat různé materiály a díly určené k opracování. Podle potřeby si každý může vybrat odpovídající produkt, který bude vyhovovat jeho potřebám a výrobě. Do amatérské dílničky není potřeba pořizovat nějaké robustní nářadí. Ovšem pro velkovýrobu je třeba pouvažovat o jiných pomocnících. Strojní svěráky se rozdělují do určitých kategorií a poté si každý výrobce vybere odpovídající svěrák pro jeho konkrétní činnost.

vaf 6l 21

Druhy svěráků

  • S hydraulickým posilovačem – nejvíce se používají pro CNC stroje. Je to především díky jejich velké upínací síle a v podstatě bez velké námahy lidské pracovní síly. Princip jeho činnosti je v podstatě velmi jednoduchý, jelikož využívá přítlaku pohyblivé čelisti, čímž pevně obrobek sevře, aniž by se poté hnul nebo snad zvedal.
  • Velmi přesné jsou brusičské svěráky, které se postarají o broušení obrobku. Jejich výhodou je rozdílná čelist, což skvěle poslouží pro kusovou, ale rovněž pro sériovou výrobu. Jsou vyrobeny z kalené oceli a svojí práci zastanou na výbornou.
  • Pokud je třeba opracovat obrobek velmi přesně, a navíc se nebude jednat o malý výrobek, spíš bude atypického tvaru, tak je lepší si vzít na pomoc dělený svěrák. Ten si již s takovými obrobky poradí.
  • Pro sériovou výrobu se nejvíce hodí mechanický strojní svěrák, který je určen pro hrubování, ale rovněž si skvěle poradí i s dokončovací prací. Jeho předností je skutečně velká a upínací síla a především její přesné nastavení. Poté v podstatě každý díl bude upnutý stejnou silou, a tudíž sériová výroba může bez problémů začít.

Pestrý výběr do každé dílny

Výrobce upřednostní takové nářadí, které bude ideální pro pomoc při výrobě jeho produktů. Díky tomu je i zde daleko větší možnost si vybrat přesně odpovídající svěrák. Jen díky spolehlivosti, pevnosti a přesnosti se bude dařit jak sériová výroba dílů, ale rovněž i specifické požadavky zákazníků, čímž se investice do takového pomocníka rozhodně vyplatí.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.