Home » Ostatní » Renovace parket Praha

Renovace parket Praha

Staré byty uchovávají mnohdy i takové poklady, jaké bychom za bohatství ani nepočítali. Jsou to zejména dřevěné podlahy nebo dřevěné parkety. Staré několik let nemusejí být schovány pod kobercem nebo pod jinou podlahovou krytinou. Dokonalá a především správná renovace parket Praha může ze staré a zašlé podlahy udělat zase novou a perfektní. Do renovace se můžeme pustit sami nebo požádat o pomoc profesionální firmu, která má ve svém portfoliu právě tyto služby.

Kdy začít s renovací parket Praha

K renovaci parket Praha bychom měli přistupovat zhruba jednou za 10 až 15 let, v případě silného poškození i dříve. Musíme také nejdříve určit míru poškození parket a k tomu nám spolehlivě pomohou odborní pracovníci profesionální firmy. Mají mnohaleté zkušenosti, které využívají v praxi. technik takové firmy samozřejmě odhadne a zjistí, jak moc je podlaha znehodnocena a poškozená, navrhne možné řešení. Podlahu je třeba nejdříve dobře na hrubo zbrousit, odstraníme tak veškeré nečistoty, zašlý povrch i odstraníme starý lak či jiný nátěr. Toto broušení může jít až do hloubky do 2 mm. Pokud je nutné některé dílce vyměnit, tak to dělejme. není to těžké a musíme se mít na pozoru, aby i podkladový povrch byl čistý a rovný. poté můžeme použít lepidlo a dílec dobře přilepit.

Závažné poškození parket

Může se ovšem stát, že stará parketová podlaha vykazuje stopy opravdu závažného poškození, jakým je například hniloba nebo vlhkost. Také se mohou objevit parkety, které vržou. Pokud se tyto závady zkrátka odstranit nedají, je mnohem lepší a ekonomičtější podlahu vyměnit než ji renovovat. U takové renovace parket Praha by byla práce zbytečná a vyhazování peněz rovněž. K poškození parket může také dojít ihned po nesprávné pokládce, takže bychom i na tuto variantu měli dát pozor.

Tmelení

Pokud nám vykazuje parketová podlaha jen nepatrné mezery mezi jednotlivými dílci, můžeme použít speciální podlahářský tmel,kterým odstraníme vše, co by nám dělalo vadu na kráse ve finále. Vyplníme jím totiž nejen mezery, ale i dírky a prohlubně, zkrátka vše se tím dá vyrovnat a zaplnit. Po zaschnutí je třeba podlahu opět dobře vybrousit, protože jde o závěrečné a finální broušení a je třeba si dát na všem záležet. Nejdříve je nutné broušení hrubým brusným papírem, který odstraní nánosy tmelu a potom jemným, který zase podlahu vybrousí do své závěrečné podoby. Tady dochází ke snížení podlahy zhruba o 1 mm. V mnohých případech dochází ke změně zabarvení parket a mnohé majitele tato skutečnost mile překvapí.

Odborníci na slovo vzatí

S pomocí profesionálních pracovních týmů můžeme mít ze staré parketové podlahy dokonalou a velice pěknou podlahu, která nám zase bude zdobit náš byt. Mají spoustu novinek ze světa tmelení, lepidel, inovuje se mnohdy i technologie renovace a v neposlední řadě mají i zkušenosti a moderní techniku, kterou tady opravdu potřebujeme. Moderní brusky mají dokonce i jako součást sací vak na brusný prach, který je při broušení všudypřítomný.

Poslední fáze renovace

Jako poslední přichází na řadu povrchová úprava renovace parket Praha. Tato úprava slouží k tomu, aby podlaha vydržela nějaký ten rok a dodává jí finální vzhled. Můžeme totiž parkety nejen lakovat a olejovat, ale také natřít lazurou, která dokonale změní jejich vzhled. je tak možné přizpůsobit parkety našeho modernímu interiéru, což jistě všichni rádi uvítáme.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.