Home » Zahrada » Zařiďte si zahradu k obrazu svému
garden 1614613387

Zařiďte si zahradu k obrazu svému

Bydlení v rodinném domě se zahradou je rozhodně výhra. Mít vlastní venkovní prostor, kam vám nikdo cizí nechodí potěší jistě kohokoliv. Navíc si ho můžete zařídit k obrazu svému, díky čemuž se v něm budete cítit opravdu dobře. Pokud chcete pár základních tipů, jak si takovou zahradu zvelebit, přinášíme vám je.

Léto vybízí k vodním hrátkám

Vaším odrazovým můstkem se může stát například pořízení bazénu. Proč jezdit na koupaliště, když máte dostatečně velkou zahradu kam se vejde tato vodní plocha? Finančně nenáročným řešením je určitě nadzemní provedení bazénu. Pokud do něj chcete investovat více peněz, vsaďte na zapuštěnou verzi. Bazén umístěte ideálně na místo, kde dostatečně svítí co nejdéle během dne.

Místo pro relaxaci

Zahrada je především o relaxaci. To znamená, že byste neměli zapomínat na prostor vyhrazený k posezení s přáteli a rodinou. V ideálním případě je to terasa navazující na obývají pokoj. Výjimkou však není ani pergola nebo altán. Myslete na to, že na takovém místě budete chtít odpočívat i za nepříznivého počasí, takže zastřešení přijde jistě vhod. A nejenom kvůli dešti, ale také jako praktická ochrana před slunečními paprsky.

V závislosti na velikosti terasy volte i zahradní nábytek, ať už v podání stolu a židlí nebo setu připomínajícího obývací soupravu. Praktický je také gril. Ten může být přenosný nebo vestavěný.

garden 1614613387

Myslete i na ty nejmenší detaily

Když už si budete zvelebovat vlastní zahradu, měli byste myslet skutečně na vše. Třeba na praktické noční osvětlení, které vám umožní nejenom večerní posezení, ale zároveň utvoří velice zajímavou noční kulisu. Kapitolou samou o sobě jsou pak nejrůznější záhonky, keříky, plochy s květinami a podobně, včetně přemíry dekorativních prvků. To už je individuální záležitost každého z vás. Nyní alespoň víte, kde můžete v rámci zahrady začít.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.