Home » Inzerce » Skandinávský design v celé své kráse: svítidla Louis Poulsen

Skandinávský design v celé své kráse: svítidla Louis Poulsen

Obliba skandinávského designu roste po celém světě, neboť přináší vítané osvěžení do každého interiéru. Stejnou úlohu v soukromých rezidencích i firemních prostorách zastávají i designová svítidla pocházející ze známého ateliéru Louis Poulsen. Čím jsou tato svítidla výjimečná a proč by měla být součástí interiérů zařízených ve skandinávském stylu?

Návrat k základům

Tvorbu dánského designérského ateliéru Louis Poulsen charakterizuje respekt k tradičnímu severskému stylu. Pokora před klasickými rysy se však snoubí s inovativními prvky, které propůjčují osvětlení všeho druhu osobitý ráz. Svítidla Louis Poulsen tak milovníky moderního designu přesvědčují o tom, že skandinávský styl může neustále překvapovat. Patrná je samozřejmě inspirace přírodou, která je nejen zdrojem kvalitních materiálů, ale také barev, tvarů a linií.

Pod značkou Louis Poulsen tvoří celá řada respektovaných umělců, kteří jsou sice částečně limitováni jednotnou koncepcí, ale v jejím rámci mají volné pole působnosti. Každé svítidlo tak nese jedinečný autorský rukopis.

Střídmé barvy pro více světla

Severský styl je charakteristický zálibou v neutrálních barvách. Nejvíce se ke slovu dostává bílá, která se na osvětlení dokonale vyjímá. Právě v severských zemích se musí architekti mnohdy vypořádat s nedostatkem světla, proto není důraz na světlé barvy, které prostor opticky rozjasní a zvětší, nijak překvapující.

Dominanci bílé poněkud narušují černá svítidla, která se rovněž hodí do jakéhokoli interiéru. Ani svítidla ve skandinávském stylu si však nevystačí se dvěma základními barvami a zde se ke slovu dostávají mírné barevné akcenty, nejčastěji v podobě světle zelené, blankytně modré apod. A nechybí ani extravagantně pojaté kolekce stropních svítidel, nástěnných a stojacích lamp, které kombinují méně obvyklé materiály a barevné detaily.

Přírodní materiály pro příjemné interiéry

Úcta k přírodě se projevuje i při výběru materiálů. Kombinace kovu a skla je nesmírně elegantní, s mírným industriálním nádechem. Ovšem své místo v širokém portfoliu svítidel Louis Poulsen má i dřevo, které navozuje příjemný dojem.

Při pohledu na jednotlivá svítidla je patrná značná různorodost, ale jednotlivé modely lze velmi dobře kombinovat mezi sebou a vytvořit tak dokonale osvětlený prostor s promyšleným rozmístěním stropních svítidel, nástěnných i stojacích lamp.

Svítidla s dokonalým souladem užitné funkce a originálního designu v podání renomovaného ateliéru Louis Poulsen jsou bezesporu skvělým kandidátem pro vytvoření vyhovujícího osvětlení ve veřejných prostorách, stejně jako pro navození příjemné atmosféry za pomocí relaxačního osvětlení.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *