Home » Ostatní » Skandinávský design v celé své kráse: svítidla Louis Poulsen

Skandinávský design v celé své kráse: svítidla Louis Poulsen

Obliba skandinávského designu roste po celém světě, neboť přináší vítané osvěžení do každého interiéru. Stejnou úlohu v soukromých rezidencích i firemních prostorách zastávají i designová svítidla pocházející ze známého ateliéru Louis Poulsen. Čím jsou tato svítidla výjimečná a proč by měla být součástí interiérů zařízených ve skandinávském stylu?

Návrat k základům

Tvorbu dánského designérského ateliéru Louis Poulsen charakterizuje respekt k tradičnímu severskému stylu. Pokora před klasickými rysy se však snoubí s inovativními prvky, které propůjčují osvětlení všeho druhu osobitý ráz. Svítidla Louis Poulsen tak milovníky moderního designu přesvědčují o tom, že skandinávský styl může neustále překvapovat. Patrná je samozřejmě inspirace přírodou, která je nejen zdrojem kvalitních materiálů, ale také barev, tvarů a linií.

Pod značkou Louis Poulsen tvoří celá řada respektovaných umělců, kteří jsou sice částečně limitováni jednotnou koncepcí, ale v jejím rámci mají volné pole působnosti. Každé svítidlo tak nese jedinečný autorský rukopis.

Střídmé barvy pro více světla

Severský styl je charakteristický zálibou v neutrálních barvách. Nejvíce se ke slovu dostává bílá, která se na osvětlení dokonale vyjímá. Právě v severských zemích se musí architekti mnohdy vypořádat s nedostatkem světla, proto není důraz na světlé barvy, které prostor opticky rozjasní a zvětší, nijak překvapující.

Dominanci bílé poněkud narušují černá svítidla, která se rovněž hodí do jakéhokoli interiéru. Ani svítidla ve skandinávském stylu si však nevystačí se dvěma základními barvami a zde se ke slovu dostávají mírné barevné akcenty, nejčastěji v podobě světle zelené, blankytně modré apod. A nechybí ani extravagantně pojaté kolekce stropních svítidel, nástěnných a stojacích lamp, které kombinují méně obvyklé materiály a barevné detaily.

Přírodní materiály pro příjemné interiéry

Úcta k přírodě se projevuje i při výběru materiálů. Kombinace kovu a skla je nesmírně elegantní, s mírným industriálním nádechem. Ovšem své místo v širokém portfoliu svítidel Louis Poulsen má i dřevo, které navozuje příjemný dojem.

Při pohledu na jednotlivá svítidla je patrná značná různorodost, ale jednotlivé modely lze velmi dobře kombinovat mezi sebou a vytvořit tak dokonale osvětlený prostor s promyšleným rozmístěním stropních svítidel, nástěnných i stojacích lamp.

Svítidla s dokonalým souladem užitné funkce a originálního designu v podání renomovaného ateliéru Louis Poulsen jsou bezesporu skvělým kandidátem pro vytvoření vyhovujícího osvětlení ve veřejných prostorách, stejně jako pro navození příjemné atmosféry za pomocí relaxačního osvětlení.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.