Home » Vybavení » Poznejte výhody a nevýhody nejběžnějších podlahových materiálů
floor 1628595603

Poznejte výhody a nevýhody nejběžnějších podlahových materiálů

Podlahová krytina je nedílnou součástí jakéhokoliv interiéru. Ve své podstatě jde o jednu z nejdominantnějších ploch jakékoliv místnosti. Vhodně zvolenou podlahou můžete ovlivnit nejenom design interiéru, ale také pohodlí a komfort při chůzi po ní samotné. A z jakých nejběžnějších podlahových materiálů můžete vybírat?

Masivní dřevěné podlahy

Mezi klady těchto podlah patří dlouhá životnost, vynikající izolace hluku a určitá nadčasovost. Při chůzi po dřevěné podlaze budete mít příjemný dojem při došlapu a hřejivý pocit od nohou. Tou největší doménou dřevěné podlahy je však ryze přírodní vzhled, jemuž nelze cokoliv vytknout.

V rámci záporů počítejte s vyšší pořizovací cenou. Dále se připravte na náročnější údržbu, složitější pokládku a také to, že při dopadu slunce mohou osvícené části podlahy blednout.

Laminátová podlaha

Levnou alternativou dřeva je laminát s přírodním, popřípadě jiným dekorem. Ve prospěch této podlahové krytiny patří povrchová odolnost, snadná údržba, ochrana proti poškrábání a mnohé další. Vhod přijde i alergikům. Pozor si však dejte na citlivost na vlhkost, horší zvukové vlastnosti a relativně studený povrch.

Vinylové podlahy jsou trend současné doby

Trojici hodně využívaných podlahových krytin tvoří vinylové podlahy. Ty se vyjímají příznivou cenou, snadnou údržbou a příjemným pocitem na omak. Přitom si z pohledu imitace dřeva a jiných materiálů zachovávají maximální věrohodnost. Pozor si dávejte pouze na to, abyste je nepoškodili ostrým předmětem. V tomto ohledu však vydrží více než klasické linoleum neboli měkčené PVC.

Vedle těchto tří nejpoužívanějších podlahových krytin můžete využít i další materiály, mezi které patří dřevěné parkety, marmoleum, lino nebo keramická dlažba. Volbě podlahy věnujte dostatek pozornosti, protože jde o investici na hodně dlouhou dobu.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.