Home » Ostatní » Teleskopy a mikroskopy nabízí zajímavé spojení
teleskopy

Teleskopy a mikroskopy nabízí zajímavé spojení

Touha po vědění je něco, co má jistě většina z nás v sobě. Pokud jste hodně zvídaví a láká vás nejenom vesmír, ale také ty nejmenší buňky, nabízí se pořízení vhodných přístrojů. Techniky, která vám umožní obejvování na všech frontách. To znamená nejenom věci v širé dálce, ale také to co je pouhým okem v podstatě nezpozorovatelné.

Teleskopy pro sledování noční oblohy

Nejprve vám představíme teleskopy sloužící právě pro pozorování noční oblohy. Konkrétně je to Měsíc, hvězdy a jiná tělese. Právě teleskopy nabízí velké zvětšení a dokáží vzdálené cíle přiblížit. Díky tomu máte v podstatě vesmír na dosah ruky. Dnes se navíc nemusíte omezovat z hlediska výběru této techniky. Někomu přijdou vhod čočkové teleskopy, jiný dá přednost těm zrcadlovým. Výjimkou nejsou ani katadioptrické systémy.

Pokud chcete mít galaxie nad vašimi hlavami, jako na servírovacím podnose, nebojte se vsadit na modely teleskopů s naváděním. Volit lze samozřejmě i z různých značek, z nichž každá má své přednosti. Jen pro představu zmíníme Maksutov Cassegrain, Schmidt Cassegrain a Dobson. Jestliže ale toužíte pozorovat ještě víc, potom si pořiďte další techniku.

teleskopy

Mikroskopy odhalují mikroskopický svět

Ve své podstatě je to opak teleskopů. Jsou to mikroskopy, s nimiž budete naopak pozorovat malé věci. Dopracovat se můžete k nejrůznějšímu hmyzu, listům, lidským vlasům a podobně. Tohle všechno rozpitváte dopodrobna stejně, jako jednotlivé složky různých kapalin.

V případě mikroskopů se nabízí první základní dělení. Jsou to mikroskopy biologické a stereoskopické. Na tuto techniku se můžete dívat také z pohledu toho, kolik pozorovacích tubusů budete mít k dispozici. Jsou to mikroskopy binokulární, monokulární a trinokulární.

Ať už vás zaujmou teleskopy nebo mikroskopy věřte, že tato technika se v poslední době stala cenově dostupnou, takže na své si přijde každý.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.