Home » Zahrada » Vhodný bazén na zahradu

Vhodný bazén na zahradu

Už vás nebaví navštěvovat přeplněná koupaliště, kde se musíte mačkat se spoustou dalších lidí? Pak si vytvořte vlastní soukromý koupací koutek přímo u vás na zahradě. Pořiďte si bazén, jehož prostory budou vyhrazeny jenom vám samotným.

Rozhodnete-li se pro nákup zahradního bazénu, měli byste si odpovědět na několik důležitých otázek, jež vás nasměrují k tomu správnému produktu.

Jaký zvolit výrobní materiál?

Od typu bazénu se do určité míry odvíjí všechny stavební práce kolem a ve své podstatě i celková podoba tohoto vodního díla. K nejvyhledávanějším modelům patří tyto.

  • PVC bazény
  • Foliové bazény
  • Laminátové bazény
  • Ocelové bazény
  • Kompozitní bazény

Rozměry a tvar

zahradni bazenDůležitý je bezpochyby tvar bazénu. V rámci atypického provedení velice snadno narazíte na limity některých výrobních materiálů.

Dalším zásadním požadavkem je velikost. Ta má vliv hlavně na množství vody v bazénu a samozřejmě i celkové náklady na pořízení. Obvykle se volí v závislosti na tom, kolika osobám bude vodní plocha sloužit.

Bezpečnost na prvním místě

Především ti, jejž dávají přednost zapuštěnému bazénu, by měli v tento okamžik zbystřit. Máte-li doma malé děti, nepodceňujte řádné a bezpečné zakrytí vodní hladiny. K tomu lze využít bezpočet nejrůznějších plachet, laminátových desek nebo praktického zasouvacího systému.

Provozní náklady na bazén

V neposlední řadě si uvědomte, že nákupem zahradního bazénu vaše výdaje dozajista nekončí. Patřičnou položkou se stane samotná voda, kterou je třeba během sezóny několikrát dopouštět. Počítejte i s výdaji za elektrickou energii a hlavně za chemii. Ta tvoří výraznou položku rozpočtu, minimálně v okamžiku, chcete-li si každý den dopřávat průzračně čisté vody.

Nežli se pustíte do zbrklého nákupu nového bazénu, určitě pouvažujte nad uvedenými body, jež vám v mnohém otevřou oči.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: David Castillo Dominici).

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.