Home » Ostatní » Trápí vás často deprese a špatná nálada? Nechte si pomoci od matky přírody
Ašvaganda 100 kapslí

Trápí vás často deprese a špatná nálada? Nechte si pomoci od matky přírody

Změna zaměstnání, problémy v rodině anebo nepříjemný rozvod. To všechno jsou situace, ve kterých se necítíme příliš dobře. Nechcete-li pravidelně konzumovat antidepresiva, zkuste se poohlédnout po silných přírodních adaptogenech obsahujících látky, jež vám pomohou překlenout nelehké životní období. Jednou z těchto látek je extrakt z rostliny zvané Ašvaganda neboli česky Vitánie snodárná.

Jak působí přírodní adaptogeny na lidský organismus?

Především eliminují negativní vliv hektického životního stylu, stresu a vyčerpání a snižují negativní důsledky depresí a úzkostí. Adaptogeny obsažené ve stěžejní rostlině tradiční ajurvédy Ašvagandě velmi dobře pomáhají při nervozitě a pocitu nedostatku energie. Eliminují vyčerpání organismu a povzbuzují samoléčivé síly organismu, díky tomu mu pomáhají předcházet celé řadě dalších onemocnění. Mnoho žen bude slyšet na posílení imunity a celkové pročištění těla, mnoho mužů na silné afrodiziakální účinky a zlepšení potence.

Kromě toho konzumace Ašvagandy:

  • zpomaluje proces stárnutí,
  • zlepšuje paměť a pomáhá při učení,
  • celkově zklidňuje a pomáhá navodit příjemný stav relaxace,
  • udržuje vyvážený stav hormonů,
  • snižuje riziko civilizačních chorob,
  • pomáhá předcházet nachlazení,
  • předchází ubývání svalové hmoty,
  • a sami jistě zaznamenáte celou řadu dalších pozitivních účinků.

Poznali byste Ašvagandu ve volné přírodě?

V našich končinách se s ní nesetkáte, roste totiž v tropických asijských oblastech, kde dosahuje výšky až 2 m. Poznáte ji podle světle zelených listů a jasně červených bobulí. Přestože není mrazuvzdorná, není nijak významně náročná, takže si ji můžete zkusit vypěstovat jako pokojovou rostlinu i v našich podmínkách.

Ašvaganda 100 kapslí

Jak Ašvagandu užívat?

Ti, kdo si pravidelně dopřávají snídani, mohou přisypat několik lžiček nadrceného prášku z této rostliny do ranní kaše nebo jogurtu. Případně lze prášek rozmíchat ve vodě nebo v mléce a vypít. Příznivých účinků Ašvagandy si můžete vychutnat i ve formě odvaru, který připravíte tak, že přibližně jednu čajovou lžičku drceného kořene zalijete čtvrt litrem horké vody a cca 5 minut povaříte. Po zhruba stejně dlouhém louhování a scezení lze nápoj popíjet teplý i studený. Kdo nemá na přípravu nápoje z této zázračné rostliny čas, jednoduše si sebou do práce nebo na cesty může sbalit praktické kapsle naplněné koncentrovaným extraktem z Ašvagandy, které stačí polknout a zapít dostatečným množstvím tekutin.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.