Home » Ostatní » Výběr vhodného zasklenění od A až do Z
windows 1679057506

Výběr vhodného zasklenění od A až do Z

Chystáte se vyměnit stará okna za nová? Pak děláte určitě dobře, protože tento krok výrazným způsobem přispívá k bytovému komfortu. I když jde o individuální záležitost, z nových oken budete jistě nadšeni. To však platí za předpokladu, že vsadíte na to správné zasklení. Jestliže v tomto směru tak trochu tápete, navedeme vás tím správným směrem.

Jak vybrat ideální okna

Na počátku všeho byste si měli ujasnit, co od takové výměny vlastně požadujete. Bude to jenom změna designu nebo chcete ušetřit za teplo? Získat pochopitelně můžete vše v jednom, je pouze nutné zvolit si ten správný typ zasklení. V první řadě myslete na tepelnou izolaci. Minimální úniky tepla v zimě jsou velkým přínosem, což mimochodem poznáte na vyúčtování za plyn či elektřinu.

Když se rozhodnete pro trojskla, získáte tím ještě další benefit, a to v letním období. Silné sluneční paprsky budou zachytávány a vy nebudete mít přehřátý interiér. Je to způsobeno především pokovenými vrstvami, které jsou dvě oproti jedné u dvojskla.

Vaším dalším cílem se může stát i hluková izolace. Pokud bydlíte u rušné silnice nebo vás často obtěžuje zvuk z venku, přihlédněte k tomu při výběru zasklení. Zvuková izolace prostřednictvím správně vybraných oken je tím nejlepším, co si můžete dopřát.

Co dalšího byste měli vědět?

U tepelné a zvukové izolace pochopitelně nemusíte skončit. I vedle výsledného designu je tu ještě další parametr, který může být pro někoho celkem důležitý. Je to bezpečnost, respektive aplikování bezpečnostních prvků. Ať už jde o kování nebo ochranné fólie na sklech, které komplikují zlodějům průchod do vaší nemovitosti.

Myslete na to, že nová okna v domě jsou investicí na hodně dlouhou dobu. Proto zvažujte i ty nejmenší detaily a důkladně se zamyslete nad tím, co od nového zasklení vlastně očekáváte. Teprve pak budete nadmíru spokojeni.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.