Home » Vybavení » Jak vybrat pohovku do obývacího pokoje?
living room 1628595554

Jak vybrat pohovku do obývacího pokoje?

Modernizujete svůj obývací pokoj? Pak jistě řešíte, jakou zvolit pohovku. V tomto směru máte samozřejmě na výběr. Produktová portfolia výrobců jsou bohatá, díky čemuž si na své přijde dozajista každý. Jestliže nemáte moc dobré povědomí o tom, co všechno můžete získat a podle čeho se rozhodovat, přinášíme vám několik důležitých informací.

Velikost a dispozice jako odrazový můstek

V první řadě byste si měli ujasnit, jak velká pohovka bude a jakými dispozicemi se bude pyšnit. Zvolit můžete klasickou rovnou pohovku, která bývá nejčastěji dvoumístná a třímístná. Popřípadě vsadíte na kombinaci s dalšími přidruženými prvky. Typickým příkladem je pohovka v kombinaci s křeslem nebo taburetem. Alternativou je rohová sedací souprava.

Opomíjet byste neměli ani na prvky přispívající k celkovému pohodlí. Jsou to například opěrky, polštáře a vůbec výplň sedací části. Součástí moderních pohovek mohou být dokonce i zabudované odkládací stolky, elektrický sklon opěradla nebo skryté zásuvky pro nabíjení mobilních telefonů, tabletů a podobných zařízení.

Vrchní materiál hraje významnou roli

Když budete mít jasno v tom, jakou podobu z pohledu velikosti a tvaru by měla nová pohovka mít, je nejvyšší čas přistoupit k volbě povrchového materiálu. I v tomto směru máte pochopitelně na výběr. Vsadit nemusíte pouze na klasickou látku, která bude jistě příjemná na omak. Mezi novodobé materiály se řadí ekokůže nebo pravá kůže. V jejím případě sice získáte snazší údržbu za pomoci navlhčeného hadříku, na druhou stranu v létě může kůže vadit na holé tělo. Vždy si musíte srovnat klady a zápory daného materiálu, abyste se dopracovali k požadovanému výsledku.

Ať už se vaším cílem stane jakákoliv pohovka, vždy myslete na jedno. Je dobré si pohovku vyzkoušet na vlastní kůži, protože vzhled je jedna, pohodlí ta druhá. A komfort by měl být v tomto směru tím nejzásadnějším.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.