Home » Vybavení » Postel je základ dobrého spánku

Postel je základ dobrého spánku

Spánek je činností, na kterou se s oblibou těší bezpochyby každý člověk na konci dne. Období, během něhož načerpáváme životní sílu a přinášíme uvolnění mysli. Aby však tento proces proběhl v té nejlepší podobě, musíte si ložnici vybavit kvalitní postelí a dalším příslušenstvím.

Ano, právě postel hraje v tomto procesu velice zásadní roli. Zdravý spánek se odvíjí i od těch nejmenších detailů, jako je rám, lamelový rošt, matrace či ideální rozměry. K tomu všemu musíte přihlížet, abyste docílili výše zmíněného.

Výrobní materiál postele

postelZákladním stavebním prvkem je bezpochyby rám. Jeho provedení by mělo být pevné, bytelné a odpovídat patřičnému zatížení. Volba materiálu pak bude spíše otázkou vašeho osobního vkusu. Někdo vsadí na přírodní masivní dřevo, jiný raději zvolí kov.

Tento prvek mnohdy rozhoduje o praktickém odvětrání matrace, popřípadě vám přináší další úložný prostor nacházející se pod postelí. Obvykle je řešen formou zásuvných šuplat.

Správný lamelový rošt

Na bytelný rám je třeba položit rošt. Zapomeňte ale na jakékoliv dřevěné a neforemné varianty. Ideálně, půjde-li o lamelovou polohovatelnou verzi. Čím více lamel zvolíte, tím lépe. Praktická je změna tvrdosti v oblasti nohou, zad a hlavy, kde dochází k největšímu styku.

Matrace s příslušnou tvrdostí

Pomyslnou, avšak velice důležitou třešničku na konec tvoří matrace. V tomto směru je lepší konkrétní model vyzkoušet na vlastní kůži a alespoň chvíli si na něm poležet. Nejčastěji narazíte na matrace latexové či z odlišných typů líných pěn.

Přihlédnete-li při nákupu ještě k dostatečné délce a šířce postele, čímž si vytvoříte odpovídající spací prostor, můžete se těšit na pohodlné a příjemné noci. Nepodceňujte postel, jako celek a buďte pečliví při výběru každé komponenty zvlášť. Výsledek se projeví ve vaší každodenní vitalitě.

Obrázek převzat z webu www.freedigitalphotos.net (autor: WorldWideStock).

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.