Home » Vybavení » Povlečení můžete pořídit v odlišných rozměrech
bed 1617723661

Povlečení můžete pořídit v odlišných rozměrech

Povlečení neboli ložní prádlo je nedílnou součástí našich ložnic. Jde o nezbytný doplněk, který nám zajišťuje příjemnější a komfortnější spánek se vším všudy. Pokud si chcete pořídit nové povlečení, měli byste vědět, že v tomto směru máte celkem na výběr.

Jednolůžko vs. dvojlůžko

Při nákupu nového povlečení je důležité vědět, jaký typ povlečení vlastně potřebujete. Rozlišují se totiž dva pojmy. Je to jednolůžko, které je pro jednotlivce, ale zároveň může tvořit součást manželské postele a dvojlůžko. V případě dvojlůžka je jedna pokrývka pro dva lidi.

Standardní velikost povlečení pro jednolůžko je 140×200 cm a 70×90 cm pro polštář. V případě prodloužené verze dochází pouze k prodloužení přikrývky na 140×220 cm. Pokud jde o povlečení určené pro děti, narazíte na velikost polštáře 40×60 cm a přikrývku 90×135 cm.

U dvojlůžek jsou rozměry povlečení trochu odlišné. Dokazují to už samotné polštáře, jejichž rozměry se pohybují mezi 50×70 cm až 70×90 cm. Součástí velkých dvojlůžek mohou být i menší polštářky. Rozměry přikrývky bývají 220×200 cm, 200×200 cm nebo 240×260 cm.

Vedle rozměrů si pohlídejte i výrobní materiál

Je pravdou, že při výběru nového povlečení hrají důležitou roli nejenom rozměry samotného povlečení. Myslet byste měli také na to, z jakého materiálu je vyrobeno. Právě tento údaj se bude promítat do vašeho celkového komfortu. Kromě bavlny existují i mnohé další materiály, jimž můžete dát přednost. Je to například flanel, krep, švýcarský satén, bavlněný satén, damašek, bambus a perkál.

Ve výsledku neopomínejte ani na to, že součástí povlečení by mělo být vhodně zvolené povlečení. Jeho materiálové složení může být totožné. Nakonec se nemusíte omezovat ani při volbě výsledného barevného motivu. Ať už půjde o jednobarevné povlečení nebo pestré vzory určené jak pro dospělé, tak pro děti.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.