Home » Vybavení » Při výběru postele máte rozhodně na výběr
bed 1620144639

Při výběru postele máte rozhodně na výběr

Postel je bezpochyby nedílnou součástí ložnice a podobných spacích prostor. Pro mnohé jde o milovaný kus nábytku. Přece jenom, při spánku nabíráme nové síly do dalšího dne a odpočíváme. Právě proto je zapotřebí zvolit ten správný model postele. Vaším odrazovým můstkem by se v tomto směru měl stát ideální rozměr.

Jaké jsou velikosti postelí?

Pokud si zrovna nenecháte dělat postel na míru, budete vybírat ze standardních rozměrů. Když jde o jednolůžkové postele, klasický rozměr je 9×200 cm. Narazit ovšem můžete i na menší provedení 80×200 cm. To už ale pro dospělého člověka moc komfortu nepřinese. Naopak rozměrnější je verze 120×200 cm.

Střední kategorii postelí z pohledu velikosti představují francouzské postele, které si oblíbili hlavně teenageři. Jejich rozměry jsou 140×200 cm. Větší letiště na spaní, kde se navíc za omezenějších podmínek vejdou dva má velikost 160×200 cm. V případě manželského páru, respektive dvou lidí spících na jedné posteli asi nemá cenu o čemkoliv dlouze polemizovat. Taková postel bude mít rozměr 200×200 cm. Nutno podotknout, že většina výše uvedených velikostí se prodává také v prodloužené délce 220 cm.

Důležitou roli hraje i výška postele. Čím starší budete, tím vyšší postel při stávání oceníte. Může to být i více jak 50 cm.

Kvalita na prvním místě

Když už budete vědět, jak velikou postel potřebujete, nepodceňujte ani volbu toho správného výrobního materiálu. Postel je investicí na delší dobu, měla by být pevná, bytelná a stabilní. V tomto směru můžete dát přednost tvrdému dřevu v podobě masivu. Výjimkou nejsou ani kovové a kované postele, které přináší do ložnice nápaditý interiérový doplněk. Pokud zrovna nepatříte mezi alergiky a zároveň chcete s postelí získat i úložný prostor, nabízí se postele čalouněné. Možností je v tomto případě více než dost.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.