Home » Vybavení » Vybíráte bezpečností dveře? Pak si pohlídejte pár věcí
door 1630499198

Vybíráte bezpečností dveře? Pak si pohlídejte pár věcí

Každý byt i rodinný dům mají vstupní dveře. Hlavní vstup do interiéru, který si každý bedlivě střeží. Ostatně jde mnohdy o jedinou překážku, jak se dostat do soukromí člověka. Pak to platí dvojnásob. Pokud se nechcete spoléhat na klasické vstupní dveře a máte rádi pocit bezpečí, vsaďte na bezpečnostní dveře. Aby takový výrobek splnit všechny požadované náležitosti, je vhodné pohlídat si několik důležitých věcí.

Na co hledět při výběru bezpečnostních dveří?

Chcete-li mít jistotu, že vstupní bezpečnostní dveře budou fungovat tak, jak to deklaruje jejich prodejce, hledejte patřičné osvědčení. Měl by to být certifikát z akreditované zkušebny. Ten pochopitelně musí odpovídat všem příslušným normám ČSN. Podle toho také zjistíte, do jaké bezpečnostní třídy takové dveře spadají.

Čím vyšší bezpečnostní třída, tím vyšší úroveň zabezpečení. V tomto směru poptávejte třetí nebo čtvrtou třídu zabezpečení. O všech těchto informacích byste měli být informováni také prostřednictvím výrobního štítku. Na něm nebude chybět ani výrobní číslo dveří.

Zároveň počítejte s tím, že bezpečnostní dveře je třeba volit přesně na míru. I když profesionální řešení umožňují zkrácení, je lepší vsadit na individuální provedení. To by ostatně mělo být spojeno s ocelovou výplní, která přispívá k celkové bezpečnosti tohoto vstupního prvku.

Na co dalšího byste neměli zapomínat?

Když už se rozhodnete nové bezpečnostní dveře, zaměřte se i na ty nejmenší detaily. Je to například certifikovaná bezpečnostní vložka, která by měla disponovat také vysokou mírou odolnosti. Zároveň nepodceňujte ani certifikované kování. Také to je nabízeno v odpovídající bezpečnostní třídě.

Vzhledem k tomu, že takové dveře představují vstupní prvek do vaší nemovitosti, přihlížejte i k výsledné podobě dveří. I když ta je povětšinou až na druhém místě po všech výše uvedených bezpečnostních doplňcích.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.