Home » Ostatní » A bambus se stane vaší láskou

A bambus se stane vaší láskou

Pokud se chystáte na pěstování bambusů, pak byste jim měli zajistit dobře propustnou, čerstvou půdu. Nejlépe uděláte, když smícháte kvalitní zeminu a kompost s pískem. Pokud žijete v podhorské či horské oblasti, budete se pravděpodobně muset s pěstováním bambusů rozloučit. Pokud žijete v oblasti vhodné pro pěstování bambusů, pamatujte si, že byste bambusy neměli v žádném případě vysazovat na větrné stanoviště.

Bambusy.cz pro vás mají připraveny:

  • tyčové bambusy na prodej – těm obecně vyhovuje slunečné a světlé stanoviště;
  • pro polostín až světlý stín je připraven prodej bambusů Fargesie, Pleioblasty, Sasy a dalších.

Okrasné trávy zjemní trvalkové výsadby

majitelDalším velice zajímavým architektonickým prvkem zahrad jsou kromě bambusů také okrasné trávy a kapradiny. Vzhledem k tomu, že svět okrasných trav je natolik bohatý a pestrý, dá se říci, že prakticky neexistuje zahrada či zahrádka, kde by se nenašlo alespoň kousek místa pro pěstování vybraných druhů okrasných trav. I když máte na své zahrádce aspoň kousek krátce střiženého trávníku, pro trvalkový záhon, skalku nebo zahradní jezírko je to málo. Okrasné traviny nádherně doplní a zjemní trvalkové výsadby a mohou být stejně jako bambus významným dominantním prvkem každé zahrady.

Kapradiny – přirozená zástěna pro zahradní jezírko

Pokud na své zahradě najdete chladnější stinné místo a nevíte, jakými rostlinami ho osázet, pak vězte, že jsou to kapradiny, kterým vlhká půda a v lepším případě i blízkost vody bude velmi dobře vyhovovat. Perfektně také poslouží jako přirozená zástěna pro vaše zahradní jezírko. Pamatujte však na to, že kapradiny, stejně jako některé okrasné trávy a bambusy, se velmi rychle rozpínají. Proto se musíte postarat o to, abyste je udrželi na vymezeném prostoru.

Navštivte bambusárium, které již přes deset let provozuje specializované zahradnictví – společnost ROSTETO s.r.o.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.