Home » Vybavení » Podlehněte kouzlu vintage stylu se vším všudy
vintage 1647445186

Podlehněte kouzlu vintage stylu se vším všudy

Zařizování interiéru je určitě velice příjemnou záležitostí. Mnozí z nás si okamžiku nového vybavení do bytu či domu rozhodně užívají. Jestliže přemýšlíte o tom, jakému stylu dáte přednost, máme pro vás zajímavou inspiraci. Zkuste vsadit na vintage styl, který vás do určité míry přenese do let minulých. A jak takový styl vlastně vypadá?

Co si představit pod pojmem vintage?

Za slovíčkem vintage se ukrývá retro styl. Používání prvků a bytových dekorací, které vás svým kouzlem přenesou do období let 1960 až 1990. Přesně v tomto duchu se nese vintage styl. Ten navíc můžete kombinovat i s moderním prvky. Propojení vintage a novodobého designu působí hodně nadčasovým dojmem.

Hlavní prvky vintage stylu

Pojďme ale přejít od slov ke skutečným činům. Když se řekne vintage, můžete si představit použití spíše neutrálních barev, včetně těch pastelových. Velký důraz je kladen na aplikování přírodních materiálů, mezi nimiž jednoznačně vyniká dřevo, želeno a kamen. Například u nábytku je kladen důraz na dekorativní rukojetě. Nábytek má podobu čalouněného provedení, jehož součástí jsou i zakřivené nohy a podobné interiérové prvky.

Velkou roli ve vintage stylu hrají i květiny. Ty jsou aplikovány na tapetách, záclonách a jiných textilních dekoracích. V rámci zařizování vnitřních prostor mají zelenou prosklené knihovny. Co se týče podlahových materiálů, často vítězí dřevěné parkety.

Vintage, to je určitá nostalgie, která může mít podobu originálně zarámovaných obrázků, velkých zrcadel a masivními rámy a podobně.  Zapomínat bychom neměli ani na stylové hodiny a ostatní výrobky. Vintage je zkrátka životním stylem, jemuž spousta lidí hodně rychle podlehne. Nyní už se do této skupiny nadšenců možná řadíte i vy, protože víte, jak vlastně takový vintage styl vypadá. Tak neotálejte a pořiďte si nějaký doplněk do interiéru.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.