Home » Vybavení » Zařiďte si domácnost ve vintage stylu
vintage 1601726381

Zařiďte si domácnost ve vintage stylu

S pojmem vintage se lze seznam na mnoha místech. Hodně často je to však ve spojení s interiérem a nejrůznějšími doplňky. Tento pojem víceméně definuje určitý starodávný design, přitom jde o nové výrobky. Jejich vzhled má určitý styl a mnohdy vás navrátí hned několik let nazpět v čase.

Vintage styl, to je vesměs něco mezi retrem a moderní dobou. Výjimečný, praktický a zároveň hodně osobitý. Přesně tak by šlo charakterizovat produkty zhotovené v tomto duchu. A jak můžete vintage styl vnést do vaší domácnosti?

Nábytek a interiérové doplňky

Pokud se vzhlédnete v tomto designovém stylu, pak máte určitě na výběr, jak si zařídit svoji domácnost. Začít můžete jistě od toho nejviditelnějšího, čímž je vintage nábytek. Ve své podstatě jde o nábytek v určitém stylu, který nabývá spousty podob, velikost a barev. Díky tomu si na své přijde opravdu každý. A jak už bylo zmíněno v úvodu tohoto článku, hodí se jak to tradičního, tak moderního interiéru.

vintage 1601726381

Od vintage nábytku pak můžete přejít k bytovým doplňkům. Tato kategorie sortimentu je pochopitelně ještě bohatší. Prvky připomínající stará léta a pyšnící se duchem minulosti. V tomto směru se meze rozhodně nekladou, od lamp a jiných svítidel, přes vázy, dekorace na stůl až po rámy k obrazům.

Vintage styl při každodenním používání

Buďte si jisti, že vintage, to nejsou pouze komody, postele, skříně, stoly a křesla, včetně výše uvedených bytových dekorací. Domácnost si můžete zařídit ještě více v tomto stylu. A to třeba tak, že si pořídíte výrobky pro každodenní užití. Typickým příkladem jsou příbory, sklenice, porcelán, hrnce a podobně. Pokud budete hodně důslední, můžete v interiéru nahradit v podstatě jakýkoliv produkt za ten tvořený v duchu „vintage“. Počítejte však s tím, že tento rozmanitý sortiment je něco stojí a mnohdy za něj zaplatíte více než za „obyčejné“ zboží.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.