Home » Byt » 5 tipů, jak si najít nájem podle vašich požadavků

5 tipů, jak si najít nájem podle vašich požadavků

Hledání nájmu někdy může být únavné a můžete mít pocit, že všechny dobré nabídky jsou dávno pryč. Nabídky však průběžně přibývají a záleží pouze na tom, abyste věděli, jak si usnadnit hledání.

  1. Víte přesně, jaký byt chcete?

Byty představují velké byty o několika pokojích, ale i malé garsonky vhodné pro jednoho případně dva lidi. Ještě předtím, než se pustíte do hledání, je dobré si ujasnit, co vlastně chcete. Hledáte byt v centru? Záleží vám na co největší výměře? Chcete vybavený nebo nevybavený byt?

  1. Kolik můžete měsíčně zaplatit za nájem?

Předtím, než se pustíte do prohledávání inzerátů o pronájmu bytů, odpovězte si na otázku, kolik můžete měsíčně zaplatit za nájem. To bude jedno z hlavních kritérií, podle kterých můžete nastavit filtrování nabídek a nemusíte procházet takové množství inzerátů, které jsou mimo vaše finanční možnosti.

  1. Ujasněte si kritéria

logo (1)Napište si seznam kritérií, které musí hledaný byt splňovat. Jaká lokalita? Kolik místností? Může to být byt v paneláku nebo družstevní byt? Nemáte rádi plynové vytápění? Snažte se být maximálně realističtí a neklaďte přehnaně vysoké nároky. Pamatujte na to, že čím více kritérií, tím omezenější bude výběr.

  1. Udělejte si poznámky při návštěvě více bytů

Pokud jste již přešli od hledání inzerátů k prohlídkám vybraných bytů, nezapomeňte si dělat poznámky. Časem by se vám totiž byty, které jste navštívili, mohly začít plést a výběr by byl velmi obtížný.

  1. Hlavně trpělivost

Najít dobrou nabídku na byt, který se vám bude líbit hned napoprvé, je velké štěstí. Většinou platí, že budete muset projít pár bytů a strávit několik hodin procházením stránek s nabídkou realit v Plzni, kde si budete vybírat z nabízených inzerátů, než konečně najdete to pravé.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.