Home » Byt » Kupujte byt? Pohlídejte si několik důležitých věcí
apartment 1635774936

Kupujte byt? Pohlídejte si několik důležitých věcí

Pořízení bytové jednotky je pro mnohé z nás finančním závazkem na celý život. Nehledě na to, že na takovém místě budete žít spoustu dlouhých let. Přesně z těchto důvodů je třeba maximální obezřetnosti při pořizování bytu. Abyste v tomto směru nešlápli vedle, dbejte několika níže uvedených rad.

Na co se zaměřit jako první?

Pomyslným odrazovým můstkem se pro vás stane kontrola právního stavu bytu. Měli byste si důkladně ověřit, zda na bytu nejsou nějaké zástavy, dluhy, exekuce a podobné věci, které by se mohly hodně prodražit. Spoustu informací lze vyčíst i z katastru nemovitostí.

Současně s právním stavem bytu proveďte důkladnou kontrolu jeho technického stavu. Ten se do značné míry pojí s jeho reálnou cenou. Dopředu byste totiž měli vědět, že budete potřebovat další finance na investování do modernizace a podobně. Jestliže v tomto ohledu nejste dostatečně zběhlí, najměte si odborníka, který vám technický stav bytové jednotky v maximální míře prověří.

Asi se nemá cenu rozepisovat o tom, že při výběru bytu přihlížejte i k ostatním detailům. Je to například vhodné situování vůči vaší práci, zábavě a dostupným službám. Zajímejte se také o to, jakým směrem se bude rozvíjet lokalita, kam se chcete nastěhovat. Pro každého člověka budou v tomto ohledu důležité trochu jiné věci.

Jak probíhá nákup bytové jednotky?

Jestliže všechno projde tak, jak má, může v pořizování bytu pokročit dále. Základem všeho je podpis rezervační smlouvy. Tím víceméně stvrzujete, že o nákup bytu máte skutečný zájem To je ostatně podloženo i nevratným rezervačním poplatkem. Když nákup zrealizujete, rezervační poplatek je pochopitelně zahrnut do celkové ceny bytu.

Vše podstatné byste měli nalézt v kupní smlouvě. Pokud se bojíte, že byste z právního hlediska mohli šlápnout vedle, využijte služeb odborníků. Ať už jsou to realitní kanceláře, realitní makléři nebo právníci.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.