Home » Byt » Pár tipů, jak prosvětlit interiér
apartman 1683715965

Pár tipů, jak prosvětlit interiér

Disponujete malým bytem? Máte tmavý interiér v rodinném domě? Pak s takovou domácností něco udělejte. Za pomoci nejrůznějších tipů a triků můžete docílit prosvětleného prostoru, který vám bude přinášet radost z každodenního žití. Přece jenom, světlo je základ života. A pokud zrovna nedisponujete velkým prosklenými plochami, musíte si pomoci jinak.

Začněte správnou výmalbou

V první řadě byste si měl uvědomit, že bílá barva na stěnách dělá opravdové divy. A to z pohledu celkového prosvětlení interiéru. Pokud máte rádi barvy, řešte je prostřednictvím bytových doplňků, nikoliv výmalby. Uvidíte, že s bílou barvou daná místnost doslova prokoukne.

Od bílé se odvíjí i ostatní části interiéru, nejenom stěny a strop. Pokud máte možnost provést důkladnou rekonstrukci daných prostor, zaměřte se na podlahy a nábytek. I v tomto směru hraje zabarvení důležitou roli. Světlý nábytek včetně podlahy bude zvětšovat a vše projasňovat. Vsadit můžete kupříkladu na světlé dřevo. Prosvětlení domácnosti dosáhnete i za pomoci lesklého nábytku. Pravdou je, že se nemusí líbit každému.

Další praktické tipy

Výše uvedený radami ovšem končit nemusíte. I ty nejmenší detaily se mohou pozitivním způsobem promítat do výsledného prosvětlení interiéru. V závislosti na tom, kde bydlíte můžete sundat závěsy z oken. Vsaďte na jiný a světlejší způsob zastínění, třeba za pomoci látkových rolet. Pokud nebudete mít v oknech přespříliš kytek, také se domůžete více světla.

Nakonec se nespoléhejte pouze na přirozené světlo, které vlivem omezeného množství oken nemusí být dostatečné. Pomozte si také umělým osvětlením. To v ideálním případě umístěte do těch správných míst. Hodně populární jsou bodová světla, včetně individuálně rozmístěných lamp a lampiček. Danou místnost lze prosvětlit i za přispění vhodně rozmístěných zrcadel. Tak neváhejte a začněte pracovat na prosvětlení interiéru.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.