Home » Dům » 3D tisk rodinných domů je hudbou budoucnosti
3d print 1647002826

3D tisk rodinných domů je hudbou budoucnosti

3D tiskárny jsou na trhu už nějakou tu dobu, to zaznamenal bezpochyby každý. Princip jejich fungování asi není třeba komukoliv zdlouhavě představovat. Všichni si alespoň z části uvědomují, jak takové 3D tiskárny pracují a co dokáží vytvářet. Pokud se podávíte na 3D tisk obecně, znáte asi primárně tvorbu menších produktů, součástech a předmětů. Co ale takhle použít 3D tiskárny ke stavbě domů? V budoucnu to asi nebude nic nemožného.

Dům zhotovený za pár hodin

Když zmiňujeme tvorbu rodinného domu prostřednictvím 3D tiskárny, nemáme na mysli pochopitelně klasické kancelářské přístroje, s pomocí nichž můžete zhotovit tak možná kliku ke dveřím. V tomto směru jsou užívána zařízení odpovídající svému účelu. Hlavním stavebním prvkem pak není žádný plast, ale beton.

3D tiskárny pro stavbu domů tak nabývají velkých rozměrů. Princip jejich fungování je stejný, jako u klasických 3D tiskáren. Vznikne zadání, modelace a výpočetní technika se následně postará o zbytek. Na světě vznikla už řada objektů prostřednictvím 3D tiskárny. Jde povětšinou o malá obydlí, která však mohou být hotová během dvaceti až čtyřiceti hodin. A to je oproti klasické stavbě velká úspora. Tyto domy mohou posloužit jako nouzové obydlí pro lidi bez domova nebo si z něj uděláte plnohodnotné bydlení.

3D tiskárny nahradí dělníky

Přínos 3D tiskáren ve stavebnictví je značný. V první řadě jde o poměrně levný způsob výstavby. Zadruhé dokáží tato zařízení v plné míře nahradit spoustu pracovníků. A vzhledem k tomu, že jich ve stavebnictví ubývá, přijdou 3D tiskárny určitě vhod. Je tedy otázkou času, kdy se tato zařízení rozšíří do celého světa a nebudou výsadou pouze některých rozvojových zemí.

Stavebnictví s pomocí 3D tiskáren bude zase určitý krok vpřed, ať už se na přínos těchto přístrojů a metod výstavby budete dívat z libovolného úhlu pohledu.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.