Home » Dům » Nákup chaty důkladně zvažte a promyslete
houses 1667570705

Nákup chaty důkladně zvažte a promyslete

Sen o vlastní chatě má asi každé. Spousta z nás by si chtělo koupit chatku, kam bude moci vyrážet z městského bytu, kde zapomenete na pracovní shon, starosti a další věci. Jenže, nákup chaty není tak jednoduchý, jak se na první pohled zdá. I když může být nabídka na trhu dostatečně bohatá, měli byste vědět, na si dát před nákupem pozor a co všechno si ověřit. Zkrátka, abyste nekoupili zajíce v pytli.

Zjistěte si důležité věci

Na počátku všeho byste měli zjistit všechny důležité právní záležitosti. Informujte se o předchozím majiteli a zajděte na katastr nemovitostí. Buďte v tomto směru důslední. To se týká jakýchkoliv úvěrových a jiných závazků na chatě, které by v horším případě mohli přijít na vás. Pozor na to, aby nemovitost nebyla v podílu i jiných majitelů. Pokud je vše z právního hlediska v pořádku, vrhněte se na další věci.

Technický stav není tím jediným

Název tohoto podtitulku už do značné míry prozrazuje, že přihlížet byste měli nejenom k technickému stavu dané nemovitosti, i když je velice důležitý. Pokud si v tomto směru nejste úplně jistí, připlaťte si za odbornou pomoc při posuzování reálného stavu nemovitosti. Výstup takového šetření vám prozradí výši budou investice a zároveň můžete získat lepší podmínky pro smlouvání o ceně.

A nyní k věcem, které jsou zásadní i vedle technického stavu nemovitosti. Zajímejte se například o přívod vody, elektřiny nebo kanalizace k chatě. Myslete do budoucna, takže důležitý je také územní plán, chystané výstavby v okolí a podobně. Zároveň si oťukejte i tamní sousedy, protože bydlet vedle špatného souseda je jednou z nejméně příjemných věcí. I když se v prvotní fázi může jednat o investici do chaty, v budoucnu takový objekt budete využívat třeba pro trvalé bydlení. Také k tomu byste měli brát zřetel. Když si tohle všechno pohlídáte, jistě uděláte dobrý kup.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.