Home » Vybavení » Podle čeho vybírat posuvné dveře do interiéru?
sliding doors 1601727972

Podle čeho vybírat posuvné dveře do interiéru?

Dveře v interiéru jsou praktickým doplňkem. Nejde pouze o estetickou záležitost, ale hlavně o to, že podobným prostředkem můžete vytvořit dostatek soukromí v libovolné místnosti. Zároveň zabráníte třeba unikání tepla nebo průchodnosti světla.

Jednou z možných variant interiérových dveří jsou ty posuvné. Jak už prozrazuje jejich název, otevírání a zavírání je prováděno posunem, nikoliv tahem do prostoru. Díky tomu šetří především místo a někdy mohou představovat jedinou možnosti variantu realizace.

Jaké jsou posuvné dveře?

V rámci posuvných dveří máte pochopitelně na výběr. Jde pouze o to, jaký produkt zvolíte a jaké máte stavební možnosti. Velice oblíbenou verzí jsou posuvné dveře v kombinaci se zazděným pouzdrem. Právě do tohoto pouzdra ve stěně zajíždí dveře, takže při jejich otevření je vlastně nebudete ani vidět.

sliding doors 1601727972

Další verzí jsou přiznané posuvné dveře. Tedy takové, které jezdí v rámu připevněném na stěně. Ty se používají obvykle tehdy, když není možné zazdít pouzdro nebo je jejich instalace prováděna až v okamžiku, kdy nemovitost už stojí a nelze realizovat žádné další úpravy.

Vzhledu se meze rozhodně nekladou

Při výběru posuvných dveří se budete rozhodovat nejenom podle samotné montáže, ale také výsledného vzhledu. Ten hraje možná tu nejzásadnější roli. Spoléhat se v tomto směru nemusíte pouze na klasické plné dveře zhotovené z různého typu dřeva. K dispozici jsou pochopitelně i skleněné dveře a jiné materiály. Designéři jsou schopni navrhnout a následně vytvořit v podstatě cokoliv dle náročných představ zákazníka.

Posuvné dveře pak mohou být jednokřídlé, ale také dvoukřídlé. V poslední době se navíc rozmáhají několikadílné posuvné dveře přes celou stěnu. Obvykle v podobě průhledného skla. Záleží na tom, co si od takových dveří slibujete a kam budou umístěny. V každém případě jde o velice praktický interiérový doplněk.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.