Home » Dům » Odpočinek na kvalitní matraci je základem spokojeného života
Matrace 140x200 Medline Duo

Odpočinek na kvalitní matraci je základem spokojeného života

Říká se, že zvíře po osmi dnes bez spánku uhyne. Člověk to přežije, ale jeho fyzické a duševní zdraví bude výrazně nalomeno a jen stěží bude schopen normálně fungovat. Pokud při výběru matrace hledíte především na cenu, přehodnoťte to. Přílišné škrcení rozpočtu by se vám mohlo krutě vymstít.

Matrace 140 x 200, pohodlí od začátku

Vybíráte matraci pro své dítě a zvažujete matraci 140 x 200? V tom případě uvažujete správně. Tento rozměr poskytne dítěti, ale i dospělému člověku dostatečný prostorový komfort. V průměru v posteli strávíme 6,5 hodiny každou noc, u dětí je tento čas podstatně delší. Vyplatí se proto vsadit na kvalitní provedení z PUR pěny s dobrou povrchovou úpravou. Obzvlášť u dětí je praktické upřednostnit lehce snímatelný a pratelný potah.

Matrace 140x200 Medline Duo

Matrace 160 x 200, parťák pro náročné

Matrace 160 x 200 je perfektní volbou pro ty, kteří si rádi užívají „letiště“. Pohodlné rozvalování by mělo být podpořeno kvalitní matrací s vysokou nosností, dobrou cirkulací vzduchu a hodí se také oboustranné provedení, díky kterému lze zádům dopřát tvrdost podle aktuální potřeby. Také je dobré dbát na výšku matrace. Nejnižší kvalitní zdravotní matrace musí mít minimálně 15 cm. Obecně platí, čím vyšší, tím lépe.

Matrace 180 x 200, ve dvou se spí lépe

Do manželské postele je matrace 180 x 200 jasnou volbou. Pokud jsou partneři výškově a váhově vyrovnaní, pak je tato matrace naprosto ideálním parťákem pro společné noci. Při jejím výběru je důležité dbát na výplň. Matrace s dobrou paměťovou pěnou výrazně eliminují počet přetočení v průběhu noci, což ve velké míře přispívá ke kvalitnímu spánku. A o ten jde především.

Při koupi matrace se neostýchejte žádat od prodejce certifikaci. Tomu odpovídá i záruka – tyto produkty garantují deset až dvanáct let bez proležení a roztočů.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.