Home » Dům » Víte, jak snížit tepelné ztráty na domě?
houses 1672841650

Víte, jak snížit tepelné ztráty na domě?

Tepelné ztráty jsou něčím, co by měl v rámci vlastní nemovitosti řešit každý její majitel. Čím menší budete mít tepelné ztráty, tím méně tepla vám utíkat a tím méně budete platit za energie. Jestliže chcete tyto ztráty minimalizovat, přinášíme vám několik osvědčených tipů.

Začněte u běžných návyků

Ptáte se, jaký je nejlevnější a nejrychlejší způsob, jak ušetřit za teplo? Jsou to vaše bytové návyky, které je nutné v případě potřeby změnit. Týká se to například vytápění vnitřních prostor. Snažte se svoji domácnost nepřetápět. Snížení teploty o pouhý jeden stupeň Celsia vám můžete v rámci ročního vyúčtování ušetřit několik stovek až tisíc korun.

To samé platí také pro větrání. Když budete větrat správně, přijdete o minimum drahocenného tepla. V zimě je doporučováno větrat spíše zkrátka a intenzivně nežli dlouhodobě. Když se budete držet těchto dvou zásad, můžete jistě ušetřit.

Investice do minimalizace tepelných ztrát

Dalším způsobem, jak snížit tepelné ztráty na domě je zateplení. Tento krok na rozdíl od dvou výše zmíněných však už vyžaduje jisté finance. Investovat můžete například do výměny starých oken za ta nová. Dále to bude zateplení domu, popřípadě střechy, kudy vám odchází nemalé množství tepla. Podceňovat byste neměli ani ostatní větrací otvory, popřípadě podlahu. Ke snížení nákladů na zateplení vám dopomohou i nejrůznější dotační tituly.

Pokud nevíte, jak velké máte tepelné ztráty na domě, nechce si to jednoduše změřit a vypočítat. Od toho je energetický audit. Profesionálové s kvalitní technikou prověří všechny části vašeho domu a řeknou vám, kudy utíká nejvíce tepla ven. Tato placená služba se může stát vaším pomyslným odrazovým můstkem v honbě za minimalizací teplených ztrát. Věřte, že když budete věnovat čas snížení tepelných ztrát, potěšíte v první řadě vaši peněženku, protože snížíte výdaje za teplo.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.