Home » Ostatní » Co je to demolice a kdo ji zajišťuje?

Co je to demolice a kdo ji zajišťuje?

Potřebujete zbourat dům nebo jinou podobnou stavbu? Pak se pravděpodobně budete zajímat o firmy, které se zabývají demolicí a demoličními pracemi. Takových firem, jež zajišťují demoliční práce, je ostatně mnoho. Proto si pojďme říct tip na konkrétní firmu, která se vám o demolici postará. Definujeme si také slovo “demolice”, abychom si v hlavách ujasnili, o co se jedná.

Pod pojmem “demolice” si každý člověk představí bourání domů. Ovšem jen málokdo dokáže říct přesnou definici demolice. Co to tedy demolice je?

Pokud hovoříme o demolici, hovoříme o komplexním zbourání objektu, k čemuž dojde buď postupným rozebráním, nebo mechanizací. Co k tomu je třeba?

zdroj obrázku: pixabay.com

Co potřebujeme k demolici

Demolice není něco, do čeho byste se mohli pustit bez souhlasu úřadů. Aby mohla být provedena demolice, musíte zamířit na obecní nebo místní stavební úřad, kde vám bude vystaven demoliční výměr. Jedná se o dokument, kterým je jakýmsi potvrzením toho, že se stavba legálně zbourá. Navíc je tento dokument potřebný i ve chvíli, kdy má dojít k výmazu nemovitosti z katastru nemovitostí.

Kromě toho se je třeba mít i projekt k demolici, což je jakýsi passport objektu. V rámci projektu k demolici se zpracovávají veškeré postupy bouracích prací, a to včetně specifikace předpokládaného množství na likvidaci odpadu.

Není toho zkrátka málo, co musíte mít, než demolice započne. Možná se ptáte, jak dlouho to trvá, než dojde k vyřízení všech potřebných dokumentů. To bohužel nelze přesně říct. Trvání všech projektových a inženýrských prací se vždy odvíjí od zákonných lhůt, v rámci kterých se zajišťují příslušná vyjádření a stanoviska nejen správců inženýrských sítí, ale také se zajišťují stanoviska odboru životního prostředí a samozřejmě vlastníků sousedních nemovitostí.

Kdo nám demolici zajistí?

Abyste se nemuseli brodit seznamem firem zabývajícími se demoličními pracemi, máme pro vás jeden tip. Tím tipem je firma KT – Ekologické domy, s. r. o., která se vám o demoliční práce a vše, co s nimi souvisí, postará.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.