Home » Ostatní » Jak pronajmete byt v Českém Brodě? Snadno a výhodně – blízkost Prahy a rostoucí poptávka po činžovním bydlení vám hrají do karet!
77821 pronajem bytu cesky brod

Jak pronajmete byt v Českém Brodě? Snadno a výhodně – blízkost Prahy a rostoucí poptávka po činžovním bydlení vám hrají do karet!

Chystáte se pronajímat byt v Českém Brodě a přemýšlíte, jak na to? Chcete, aby vám vaše nemovitost začala přinášet zajímavý příjem co nejdříve? Zároveň však máte obavy, abyste ji nesvěřili někomu, s kým by mohly být potíže? Pokud zvolíte rozumnou strategii, pak téměř jistě dosáhnete svého. A proč je to více než pravděpodobné? Protože vám do karet hraje celá řada faktorů. Sílící poptávkou po činžovním bydlení počínaje, přes stoupající hladinu nájmů až po fakt, že se Český Brod nachází v dostupné vzdálenosti od Prahy. A co víc, realitních kanceláří a makléřů, o nichž lze s čistým svědomím prohlásit, že jde o zkušené profesionály, je v České republice dostatek. Takoví odborníci samozřejmě vědí, jak postupovat, abyste s výsledkem jejich práce byli maximálně spokojeni.

Rádi byste se dozvěděli, jaké jsou perspektivy nájemního bydlení? Chcete si udělat představu o tom, kam až mohou v dohledné době vyrůst činže? A přemýšlíte, jak co nejspolehlivěji vybrat profesionála, který se o pronájem vašeho bytu postará?

Pronájem bytu. Český Brod slibuje zajímavý výnos

Vlastnictví nemovitosti je dnes podobné „terno“ jako vysoká výhra v loterii. Ceny domů a bytů totiž narostly do mimořádných výšek a tak přibývá lidí, kteří si vlastní střechu nad hlavou nemohou dovolit. Někteří z nich proto berou alespoň dočasně zavděk pronájmem a pro mnohé bude pak nájemní bydlení v podstatě celoživotní perspektivou. S ohledem na extrémně drahé reality a navíc s přihlédnutím k tomu, že se v České republice stále nestaví v takové míře, která by dovedla značnou poptávku bezezbytku uspokojit, zřejmě čeká trh s činžovním bydlením malá renesance. Nájemní bydlení bude zkrátka „v kurzu“ a dle názoru některých odborníků se do něj tedy vyplatí investovat.

Vy už naštěstí byt, který můžete nabídnout k pronájmu, máte. A přestože by se snad někomu mohlo zdát, že Český Brod není vzhledem ke své velikosti natolik zajímavý, aby byla po vaší nemovitosti patřičná poptávka, opak je pravdou!

Chabá nabídka a Praha „za rohem“

Jako majitel činžovní nemovitosti v Českém Brodě jste bezpochyby ve velmi komfortní situaci. A to přinejmenším ze dvou důvodů. Za prvé proto, že je zde nabídka nájemních bytů velice slabá. Obvykle totiž neobjevíte více než pět nebo šest inzerátů. To je vzhledem k faktu, že má město přes sedm tisíc obyvatel, zoufale málo. Máte tedy bezpochyby v rukou „hodnotné zboží“, o které bude zájem. Atraktivitu vaší nemovitosti navíc zvyšuje relativní blízkost Prahy. Pouhých čtyřicet minut jízdy autem, které dělí Český Brod od naší metropole, to je faktor, který okruh vašich potenciálních nájemníků určitě rozšíří. Množství lidí v Praze totiž neustále roste, ovšem počet volných nájemních bytů tomu rozhodně neodpovídá a už beztak vysoké činže jdou kvapem nahoru. Mnozí z těch, kteří se života v našem hlavním městě nechtějí třeba kvůli zajímavému zaměstnání vzdát, proto hledají střechu nad hlavou jinde. Typicky pak v menších obcích, ze kterých to do Prahy není příliš daleko. Svůj domov stále častěji nalézají v Berouně, v Říčanech, v Čelákovicích nebo třeba právě v Českém Brodě.

Za kolik jsou v Českém Brodě nabízeny pronájmy (08/2022)

Dispozice Velikost (m2) Popis Činže (Kč)
2+kk 40 panel po rekonstrukci, 3.NP 11 500
2+kk 40 novostavba, 2.NP 12 000
2+kk 36 cihla po rekonstrukci, 2.NP 12 000
2+kk 49 novostavba, 1.NP 14 000
3+1 68 panel po rekonstrukci, 1.NP 14 000

 

Více než 25 % do konce příštího roku

Chcete pronajímat byt? Vaše vyhlídky jsou velice příznivé. Zájem o činžovní bydlení stoupá a spolu s tím jdou nahoru také ceny. Aktuální růst nájmů v některých městech překvapil dokonce i řadu odborníků. Již zmiňovaná Praha meziročně podražila o 28 %. Příčinou zdražování je hlavně nedostupnost vlastnického bydlení. Svým dílem k němu však přispívá i právě probíhající válka. O tom není pochyb. Ekonomové a analytici předpokládají, že může průměrná hladina činží v České republice jen do konce příštího roku stoupnout i více než o čtvrtinu. Pro vás jistě dobrá zpráva. Nebo ne?

A jakou strategii vám při hledání vhodného nájemníka zřejmě doporučí každý, kdo má s těmito záležitostmi nějakou zkušenost? Měli byste se spolehnout na vlastní síly a schopnosti nebo se raději obrátit na odborníky? Odpověď vás asi příliš nepřekvapí.

Jen se zkušeným makléřem!

Abyste byt pronajali co nejdříve, za odpovídající částku a navíc někomu, kdo vám nebude dělat problémy, musíte si umět vybrat schopného a zkušeného makléře, který se o to postará. Na možnost, že byste si vše zajistili sami, raději zapomeňte. Jen málokterý laik neudělá nějakou zásadní chybu! Naproti tomu s profesionálem hodným toho označení máte velice slušnou šanci, že všechno dobře dopadne. A jak ho poznáte? Měl by mít odpovídající vzdělání a nejlépe pak doklad o složení profesní zkoušky. Neváhejte se zeptat! Dobře vám poslouží rovněž reference jeho dosavadních klientů.

Se zkušeným odborníkem se záhy dočkáte solidního nájemníka a tedy i pravidelné činže. Podmínky, které na našem realitním trhu aktuálně panují, jsou vašemu záměru každopádně nakloněny.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.