Home » Ostatní » Poznejte zdravé pečení na vlastní kůži
cooking 1693398164

Poznejte zdravé pečení na vlastní kůži

Když se řekne zdravé pečení, spousta z vás jistě začne kroutit nevěřícně hlavou. Jenže, něco takového opravdu existuje. Musíte pouze vědět, jak na to. Pokud chcete mlsat, avšak co možná nejzdravěji, měli byste omezit některé ingredience. Na závěr těchto rad vám ještě přineseme několik praktických receptů.

Co udělat pro zdravé pečení?

Pokud se rozhodnete oddávat zdravému pečení, zapomeňte na cukr. Ten se snažte omezit v maximální možné a míře a místo něho raději volte přírodní sladidla. Základem je také kvalitní olej v podobě toho kokosového a olivového. Novému pečení zároveň můžete dodat odpovídající množství vitamínů. Toho pochopitelně docílíte za pomoci ovoce a zeleniny.

Nakonec byste neměli podceňovat ani vhodný typ mouky, která je nedílnou součástí jakéhokoliv pečení. Vedle těch klasických jednoznačně vítězí mouky celozrnné a mandlové. Výjimkou dokonce nejsou ani ovesné vložky.

Připravte si zdravý recept

Nyní přichází na přetřes ta důležitá součástí našeho článku. Prozradíme vám, jaké recepty si můžete nachystat v rámci zdravého pečení. Vyzkoušet byste určitě měli makovou bábovku. Málokdo tuší, jak je mák zdraví, a hlavně jak prostřednictvím takové bábovky dokáže polahodit vaše chuťové pohárky.

Dalším vynikajícím receptem jsou skořicoví šneci. Okusit byste měli i cuketový perník, kde významnou roli sehrává právě cuketa. Nutno podotknout, že ji v perníku možná ani nepoznáte. Na seznam zdravého pečení s naprostou jistotou patří kokosové kuličky a sušenky s makadamovými ořechy. Na nich si pochutnají primárně ti bojující s bezlepkovou dietou. A co třeba takový jáhelník? Za zmínku stojí i výtečný chia pudink. Ideální spojení chia semínek s ovocem. Vzhledem k tomu, že se u zdravého pečení nemusíte v podstatě vůbec omezovat, nabízí se ještě banánové lívanečky k snídani. Na nich si pochutná jistě celá rodina.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.