Home » Ostatní » Za rostoucí únavou a nedostatkem energie může být deficit hořčíku. Předcházejte mu a mějte doma doplňky stravy
zelenina

Za rostoucí únavou a nedostatkem energie může být deficit hořčíku. Předcházejte mu a mějte doma doplňky stravy

Velmi častou příčinou toho, proč se neustále cítíte unaveni, může být nejen přepracování a vysoká míra pracovního a životního stresu, ale také nedostatek hořčíku v organismu. Tento stav se mimo jiné může projevovat neustále se objevujícími křečemi především v lýtkách. Ty bývají úporné zejména v noci, ale i při výkonu.

Jak hořčík do těla doplnit?

Jedním ze způsobů, jak zvýšit hladinu hořčíku ve vašem těle, je revize jídelníčku a zařazení potravin, které jsou na tento minerál bohaté. O které jde? Hořčík se ve zvýšené míře vyskytuje především v některých druzích zeleniny, jako například salátu, brokolici, avokádu, červené řepě, zelí. Obsahují ho ale také jahody, maliny, papája, meloun anebo dýně. Mnoho hořčíku se vyskytuje také v tučných rybách a nepražených kakaových bobech. Pozor si ale dejte na potraviny, které vstřebávání hořčíku v těle snižují. Jedná se především o alkohol, kávu, ale i pokrmy bohaté na tuky a cukry. Jejich přemíra může vést k rozhození hořčíkové rovnováhy a závažným zdravotním problémům.

Nemáte čas? Vsaďte na doplňky stravy

Každý ale nemá dostatek času na to, aby se mohl věnovat kompletní revizi jídelníčku a hledání potravin, které mu udělají dobře. Mnohdy je nadlidský úkol do sebe něco málo hodit, aby tělo vydrželo nápor práce ještě několik dalších hodin. Právě pro tyto situace jsou tu doplňky stravy s vysokým obsahem hořčíku, kterými tento minerál do těla snadno doplníte. Nechcete-li konzumovat synteticky připravené látky, vsaďte na přírodní adaptogeny, které vám pomohou zvýšit přirozenou hladinu energie v těle přírodní cestou. Mezi ně patří například ženšen, který je mezi přírodními životabudiči nejrozšířenější. Velmi často lidé vsází také na přírodní sílu guarany. Ta obsahuje alkaloid podobný kofeinu, který však působí postupně a především po delší dobu než ten obsažený v tradiční kávě. Pro dokonalé povzbuzení těla i ducha je pak ideální přírodní adaptogeny kombinovat. Směs ženšenu a guarany konzumovaná ráno vám může pomoci navodit dobrý pocit po celý den.

Jaká forma doplňků stravy je nejoblíbenější?

Nejčastěji lze pořídit již hotové přípravky v prášku. Tato forma je ideální ke konzumaci společně s jinými potravinami. Prášek můžete nasypat například na jogurt anebo do ranní kaše, a pokud nemusíte dodržovat žlučníkovou dietu, nebude vám činit potíže jej zkonzumovat i jen tak rozmíchaný ve studené vodě. Mnohem sofistikovanějším řešením pro moderní dobu jsou ale plněné kapsle, které si můžete vzít sebou třeba do práce a postupně si svůj zdroj energie dávkovat tak, jak momentálně potřebujete.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.