Home » Vybavení » Co nepodcenit při výběru obývací stěny? Na tyhle věci dejte pozor!
obyvaci stena

Co nepodcenit při výběru obývací stěny? Na tyhle věci dejte pozor!

Obývací pokoj je bez nadsázky srdcem celé domácnosti. Scházíte se tady s rodinou a přáteli, relaxujete a možná i studujete nebo se věnujete dalším oblíbeným činnostem. Aby vám tahle místnost přinášela tolik potřebný komfort a cítili jste se tady dobře, je potřeba ji vhodným způsobem zařídit. Jak vybrat obývací stěnu?

Zohledněte prostor i velikost

Jako první byste se měli důkladně rozmyslet, kam chcete obývací stěnu umístit. Pokud zvolíte kratší stranu místnosti, v obývacím pokoji zůstane větší prostor, který dokážete šikovně zaplnit třeba konferenčním stolkem nebo sedací soupravou. V případě, že hodláte stěnu umístit na delší stěnu, zvolíte vizuálně přitažlivější řešení a místnost bude působit vzdušněji. Rohová obývací stěna je sice neobvyklá, někdo ale nepochybně ocení její praktičnost.

Stěna musí být variabilní

Obývací stěna může být vyrobená z jednoho kusu nebo lze zvolit její moderní a modulární variantu, kdy jednotlivé části skládáte zcela libovolně. Modulární stěny můžete v průběhu let obměňovat zcela podle aktuálních požadavků. Navíc jsou velmi praktické i při malování nebo třeba stěhování. Novou stěnu navíc nemusíte kupovat ani v případě, kdy si pořídíte třeba novou a větší televizi.

Design je důležitý

Podobně jako velikost, umístění a variabilita obývací stěny, je důležitý i její design. Stěna by měla pokoj zútulnit a podtrhnout jeho výjimečnost. Do moderního a minimalisticky řešeného bytu volte jednoduché a vzdušné modely. Rustikálnímu, venkovskému stylu bude naopak slušet model z masivu s výrazným kováním. Výsledné rozhodnutí ale samozřejmě vždy máte ve svých rukou.

Materiál jde ruku v ruce s kvalitou

Při výběru obývací stěny (bohatou nabídku najdete třeba na webu luceda.cz), zohledněte také materiál, z něhož je tento nábytek vyrobený. Na výběr máte zpravidla lamino, které se vyznačuje odolností, nízkou cenou a tvrdostí. Jeho slabinou je ovšem nízká odolnost vůči vlhkosti. Zvolit můžete i nábytek z MDF desek, které jsou odolné právě proti zmíněné vlhkosti. Pořízení obývací stěny z MDF je ovšem dražší. Masiv je nadčasový, přírodní a ekologický materiál, jeho pořízení je ale drahé a údržba náročná. Jistou alternativou jsou i dýhované stěny, které se pyšní větší pevností a tvarovou stálostí než výše zmíněné masivní dřevo a jsou od něj prakticky k nerozeznání.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Kopírování článků nebo dalších částí tohoto webu je bez souhlasu redakce zakázáno.